מחיר ברזל לקילו– למה מיחזור ברזל הוא כל כך חשוב ונפוץ כיום בעולם

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

מחיר ברזל לקילומחיר ברזל לקילו המודעות הסביבתית שהולכת וגוברת עם השנים מביאה לעלייה גדולה בביקוש למיחזור, למיחזור מתכות באופן כללי

זה לא סוד שבעולם הנוכחי, ישנה מודעות סביבתית גדולה מאוד לבעיות האקלים השונות שנוצרות בעולם. הקידמה התעשייתית והטכנולוגית בעולם הביאה עמה בשורות נהדרות רבות לעולם, ולא ניתן לדמיין את החיים הנוכחיים שלנו בלי כל הטכנולוגיות השונות שפותחו בשנים האחרונות בכל תחומי המחייה השונים שלנו. אולם, ההתפתחות של בני אדם הביאה עמה גם בשורות פחות טובות בדמותם של עלייה בזיהום הסביבתי, גדילת משבר האקלים בעולם, ומחסור במשאבים רבים, אשר הכרחיים לתעשיות רבות אשר משפיעות בסופו של דבר על המחייה שלנו באופן יום יומי.

אחת התופעות שהלכו וגברו, ועדיין נמצאות בצמיחה גדולה מיום ליום, הינה התופעה של מיחזור מתכות, ובפרט התופעה של מיחזור ברזל. בסופו של דבר מתכת, מהווה את אחד מהחומרים המשמעותיים ביותר בכל היבט בחיים שלנו, זאת כאשר מתכות משומשות לבנייה, לרהיוט, ולטכנולוגיה, ובעצם לכל דבר. תעשיית ייצור המתכות היא תעשייה גדולה, אשר מזהמת ונותנת יד להרעת מצב איכות הסביבה והגדלת משברת האקלים, זאת באופן יום יומי. ולא דיי בכך, במקרים רבים מתכות מסוימות הן משאב טבעי, אשר בסופו של דבר הולך ופוחת בעולם, כך שבסופו של דבר לא יהיה מקורות טבעיים להשגת השאבים הללו, לדוגמת נחושת, שהיא משאב טבע טבעי.

מה היתרונות של מתכת הברזל

למעשה, בעשור האחרון, חלה עלייה בכמות הייצור של מוצרים שונים העשויים מברזל. ניתן לייצר מברזל מגוון רחב של מוצרים כמו מעקות ברזל, שערי ברזל, גדרות מעוצבים וגם מוצרים בענפים תעשייתיים כמו התקנים חשמליים, גשרים ומכוניות. גם בענף הבנייה הברזל ניכר בשימושים שלוהברזל הינה מתכת חזקה מאוד, גמישה ועמידה במיוחד. כבר למעלה מ-3,000 שנה עושים שימוש בברזל. רמת הצפיפות של החומר מאוד גבוהה, המשקל שלה כבד ולכן כל מוצר אשר מייצרים מחומר הברזל, נחשב לעמיד מאוד. החיסרון היחיד של הברזל, על פני מתכות אחרות, כמו אלומיניום למשל, מתבטא במגע של המתכת עם האוויר, מה שיכול ליצור קורוזיה, ולכן נדרשת תחזוקה שוטפת של המתכת

כיצד מיחזור מתכות הוא דבר חיובימחיר ברזל לקילו כיצד מיחזור מתכות הוא דבר חיובי, בעיקר כאשר מסתכלים על ההשפעה הסביבתית של זה

בסופו של דבר, מיחזור של ברזל ושל מתכות באופן כללי, הוא תהליך אשר תורם רבות ועוזר לשמירה על כדור הארץ שלנו. עלינו לזכור ולהבין שמיחזור של ברזל הוא תהליך לא פשוט ולא זול בגלל, אשר כתוצאה מתהליך ייצור הברזל, נוצר זיהום סביבתי אשר משפיע רבות על העולם. תהליך ייצור הברזל אשר מוכר כיום בעולם שלנו, הוא תהליך אשר משתמש במשאבים רבים של הטבע, זאת לדוגמת מכרות הברזל הרבים הקיימים כיום בעולם ומנצלים מאגרי ברזל גדולים בעולם. הפקת הברזל מצריכה חום גבוה ובערה יתר על כך, דבר נוסף אשר בסופו של דבר פולטים גזים אשר לא תורמים למצב האקלים בעולם

תהליך מיחזור הברזל פותר את כלל הבעיות שצויינו לעיל, ומהווה פיתרון יעיל גם מבחינה כלכלית, ומבחינת המשאבים הקיימים כיום בעולם, אשר הולכים ואוזלים לאט לאט, וכמובן שגם מבחינה סביבתית, זאת כאשר תהליך מיחזור הברזל חוסך פליטת גזים וזיהום סביבתי אשר נוצר כתוצאה מתעשיית הברזל העולמית. מעבר לכך, מיחזור של ברזל מונע השלכת כמויות ענק של ברזל, אשר מושלכים מידי שנה בכל העולם למאגרי הפסולת העולמיים. עלינו לזכור שמתכות ככלל, וברזל בפרט, הם חומרים אשר אינם מתכלים ונעלמים מהעולם בקלות, וכך מיחזור של ברזל, מונע את ההגעה של הברזל בסופו של דבר למאגרי הפסולת העצומים בעולם, בהם המקום הולך ואוזל מיום ליום, ומרגע לרגע.

מחיר ברזל לקילו מיחזור ברזל מוזיל את עלויות הברזל בעולם

אחת הסיבות הגדולות לעליית המחירים העולמית בשלל רחב של תחומים, כדוגמת תחום ייצור המתכות והברזל, היא העובדה שמשאבי טבע רבים הולכים ואוזלים בעולם מרגע לרגע. כך כמובן עם תעשיית הברזל, שההתייקרות שחלה בתעשייה זו, חלה בעיקר בעקבות ירידה גדולה במאגרי המתכות והברזל אשר קיימים כיום בעולם. מיחזור של חומרי ברזל, מבטיח לנו שימוש מחדש של מאגרי ברזל שכבר נוצלו, דבר אשר מקל על העלויות, ומקל על כל תעשיית הברזל העולמית בסופו של דבר.

מחירון מיחזור מתכות. יש לשים לב כי מחירי המתכות למיחזור הם מחירים אשר משתנים כל פרק זמן מסוים, זאת בהתאם למחירים השונים בשוק ובבורסה למתכות אשר נמצאת בלונדון.

סוג המתכת מחיר לק"ג נכון לחודש יוני 2022
אלומיניום טהור ונקי 3-7 ש"ח לק"ג
יציקות אלומיניום 3-5.5 ש"ח לק"ג
פרופיל אלומיניום נקי 4-7 ש"ח לק"ג
עופרת 3.5-5.5 ש"ח לק"ג
נחושת + פליז 9-17 ש"ח לק"ג
כסף 700-1200 ש"ח לק"ג
רידואטורים – אלומיניום + נחושת 9-13 ש"ח לק"ג
נחושת 18-35 ש"ח לק"ג
נירוסטה בערך 5 ש"ח לק"ג
ברונזה 19-17 ש"ח לק"ג

החשיבות של מיחזור ברזל והסבר על התהליך

בעיקרון יש כמה דברים שחשוב לדעת. קודם כל, שאנחנו בוחרים למחזר מתכת מכל סוג שהוא, אנחנו מייעלים תהליכים אנרגתיים, וחוסכים המון כסף. התהליך מתבצע כך. לוקחים את המוצרים העשויים מברזל ומכניסים אותם אל תוך תנורים מאוד גדולים וזה נעשה כמובן במקום מיוחד שמתמחה במיחזור מתכות. התנורים האלה פועלים בטמפרטורה מאוד גבוהה ואז הברזל הופך מחומר מוצק לנוזל. לאחר מכן, מעבירים את הברזל לתבניות ואז הוא בעצם מוכן לשימוש לייצור מחדש

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

מחיר ברזל לקילו

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!