הובלה ירוקה – יש דבר כזה?

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

העובדה שכל אחד יכול לתרום לסביבה יותר נקייה ואקולוגית יותר הפכה כמעט מובנת מאליה. בזכות מוצרים חסכוניים, כלי רכב חשמליים, מגוון פחי המחזור שעוזרים לכולנו למנוע בזבוז – כולנו משקיעים יותר בסביבה ומפחיתים לכלוך וזיהום בלתי נסבלים.

מסתבר שגם בתחום ההובלות חלה התקדמות שנקראת באופן טבעי בשם – "הובלה ירוקה". הובלה ירוקה היא לא פעם פרי של שיתוף פעולה מוצלח בין חברת הובלות בעלת מודעות לבין לקוחות בעלי רצון טוב. אז מהי אותה הובלה ירוקה ואיך אפשר להשפיע בכך לטובה – על הסביבה.

רכב הובלה בגודל הנכון

היבט חשוב ביותר של ההובלה הירוקה נשען על מינימום שימוש באנרגיה מזהמת. משאיות ההובלה נחשבות לגורם מרכזי שפולט גזי חממה, לצד כל יתר הרכבים הכבדים הנעים בכבישי ארצנו. אז מה ניתן לעשות? לוותר על מעבר דירה? להעביר את הארגזים בידיים? מובן שלא, איך יש בהחלט כמה צעדים שניתן לבצע. למשל:

  • רכב בגודל הנכון – התאמה מדויקת ככל שניתן בין גודל רכב ההובלה לבין נפח הארגזים ויתר הפריטים השונים תאפשר שימוש מדויק יותר בדלק ופחות בזבוז של אנרגיה יקרה ומזהמת. חברות הובלה רציניות מחזיקות צי של רכבי הובלה שונים, כך שלכל הובלה יגיע רכב בנפח המתאים ביותר.
  • רכבים חשמליים – עם הזמן, כך מקווים בעלי המודעות, ישכילו יותר בעלי חברות הובלה להכניס לשימוש רכבים ירוקים יותר. שמעתם כבר על כלי רכב היברידיים? כאלה המשלבים בהצלחה בין מנוע חשמלי לבין מנוע בעירה פנימית קטן וחסכוני? מסתבר שיש גם משאיות היברידיות ותרומתן לאיכות הסביבה איננה מוטלת בספק.
  • מסלול מדויק והובלה מחוץ לשעות העומס – תכנון מדויק של מסלולי ההובלה יכול לקצר את הדרך באופן משמעותי ומצטבר. חברות הובלה מסוימות כבר מתכנות מראש את כלל ההובלות, כך שכל רכב הובלה יספק את מקסימום התועלת ללא נסיעות מיותרות (ללא מטען). בנוסף, נסיעות מתוכננות מחוץ לשעות העומס והפקקים חוסכות הרבה מאוד דלק, כך שזיהום האוויר קטן באופן משמעותי.

זה הזמן לתרום

מבחינת חברות ההובלה, אם כן, אפשר לבצע לא מעט צעדים בכדי להשיג את המטרה הנכספת ששמה הובלה ירוקה. אך מה לגבי הלקוחות? האם גם הם יכולים לקחת חלק במטרה החשובה הזאת? מסתר שיש לא מעט מה לעשות. אם מבינים שהובלה בנפח קטן יותר היא חסכונית יותר וגם תורמת לסביבה, יהיה זה צעד מתבקש לנצל את תקופת המעבר ופשוט להיפטר מדברים לא שימושיים. רוצים להפוך לאזרחים טובים יותר? מחזרו ותרמו!

במקום למלא ארגזים בספרים או בצעצועים שכבר שנים לא נמצאים בשימוש – אפשר לתרום לספריות או לעשות שימוש בפחים הירוקים לפסולת נייר למחזור. צעצועים כדאי לתרום לנזקקים ולעמותות וכך גם נכון לגבי בגדים ישנים. חושבים לקנות בקרוב שולחן חדש, למשל? תוכלו למכור או לתרום את השולחן הישן במקום להעמיס, להעביר ולאחר שבוע – לקנות חדש. לאחר המעבר קנו שולחן חדש או רהיטים חדשים אחרים וחסכו בהובלה תוך כדי עשיית מעשה טוב וירוק.

הובלה, מחזור וקרטונים

יש עוד דוגמאות רבות שניתן להציג בהקשר של הובלה, מחזור, תרומה ומעשים טובים. בהקשר של צעד ידידותי לסביבה, יש לזכור את כל אותם חומרי אריזה וקרטונים שבהם משתמשים תוך כדי ההובלה.

מסתבר שלא חייבים לרכוש קרטונים חדשים לצורך שימוש חד פעמי. ישנן חברות הובלה שמספקות קרטונים ממוחזרים. לאחר סיום ההובלה, אפשר להחזיר את הקרטונים לחברת ההובלה בתוך מספר ימים. אפשרות אחרת היא להעביר אותם למחזור, כדי שהללו לא יושלכו לחינם לאשפה ומשם – למטמנות.