אנרגיה סולארית

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

עוד משחר ההיסטוריה האדם ידע לנצל את אנרגיית השמש הטבעית לטובתו לצרכי עבודה, צייד דייג, חימום, בנייה אפקטיבית של מבני מגורים ועוד. ככל שהאדם השתכלל הוא מצא צורך הולך וגובר באנרגיות זמינות אחרות אשר מופקות מן הטבע והחל להזניח את האנרגיה של השמש למטרות אלו.

כשהחלה המהפכה התעשייתית אנשים החלו לעשות שימושים גדולים בעץ, נפט , מינרלים, עפרות, אלומיניום וברזל. משאבים אלו נקראים משאבים בלתי מתחדשים, משמע לאחר כרייתם מן האדמה לא ניתן לחדשם. אך באותה תקופה הם היו קיימים בשפע על פני כדור הארץ ולכן לא הייתה דאגה שמא הם יאזלו. כיום במאה ה-21 קצב הגידול והפיתוח הטכנולוגי האדיר, בנוסף לפיצוץ האוכלוסין העולמי, מהווה דאגה ממשית לאזילת המשאבים הטבעיים בקצב מהיר ביותר, וחיפוש תחלופות אלטרנטיביות שיוכלו לתת מענה מספק לצרכים הבלתי נגמרים של העולם המודרני.

מציאת פתרונות שיעשו שימוש בשמש לצורך הפקת אנרגיה, נהיה עסק חזק ומתפתח בתחומי המחקר העולמיים.

אנרגיה סולארית מהווה תחום פיתוח משמעותי במחקרים הרבים שמנסים למצוא תחלופה לאנרגיות המתכלות של המשאבים הבלתי מתחדשים. אנרגיה סולארית שייכת לקבוצת המשאבים הבלתי מתכלים. משמעותה של קבוצה זו היא קצב התחדשות מהיר יותר מאשר קצב הניצול.

יתרונות השימוש באנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית טומנת בחובה יתרונות רבים וככל שלומדים לנצלה בצורה מתוחכמת יותר, למגוון רחב יותר של תחומים כך שומרים יותר על כדור הארץ מפני זיהום וחורבן.

תחילה יתרונה המשמעותי ביותר של אנרגיה סולארית הוא כמובן עצם העובדה שהיא ניתנת לנו בשפע וחינם. מדינות מדבריות כמו מדינת ישראל יכולים לנצלה ברוב חודשי השנה למטרות שונות ולהנות מאפס הוצאות על כך, למעט קניית המתקן הסולארי שעדין עולה לא מעט, אך יש לזכור שעם הזמן מחירו יורד וככל ששימוש באנרגיה סולארית ילך ויגדל, ויכנס גם לחקיקה הממשלתית כך גם המחיר ירד ויהיה עממי יותר. לחצו כאן למידע בנושא אפרויות הפקת אנרגיה סולארית בישראל.

אנרגיה סולארית – שימושים עיקריים

השימושים באנרגיה סולארית מתחלקים לשתי תחומים עיקריים והם: הפקת חשמל סולארי ואנרגיה תרמית.

תחומים אלו מתחלקים ביניהם לתתי סוגי ניצול, והעיקריים שביניהם הם: הפקת חשמל על ידי המרת האנרגיה של קרינה אלקטרו מגנטית (מן השמש)  לאנרגיה חשמלית. השימושים בשיטה זו הם רבים מאוד כאשר שימוש מאוד נפוץ בה בארץ כבר כמה עשרות שנים היא לצורך חימום. לדוגמא –  דודי שמש אשר מחממים את המים על ידי התקנת מתקן שמורכב עם קולטי שמש על גג הבית, פיתוח זה הוא פיתוח ישראלי ויעיל מאוד במדינות שטופות אור ושמש.

את האנרגיה המתקבלת ניתן 'לשמור' ולהשתמש בה בימים חסרי שמש כמו ימים מעוננים יותר.

עוד שימושים נפוצים: בישול על ידי תנורים מבוססי שמש, אידוי וייבוש מזון,  תחלופה למוצרים צורכי אנרגיה נמוכה כמו שעונים, מחשבונים, מדחנים ועוד פתרונות שמטרתם ייעול צריכת החשמל הביתית והתעשייתית.

כיום יש צורך הולך וגובר בייצור ופיתוח אמצעי תחבורה ידידותיים לסביבה, ובעיקר מכוניות המבוססות על אנרגיה סולארית ואלה הנקראות "מכוניות חשמליות", המצאה זו נמצאת בפיתוח מתמיד ומהווה את הפתרון הבוער ביותר בחברה המודרנית כיום. תחליף לנפט ופליטת זיהום האוויר ההולך וגובר נמצאת בראש בעיות איכות הסביבה העולמית והצפי הוא שתוך כעשרים שנה הנפט יתכלה כליל מפני כדור הארץ. זוהי גם הסיבה לעלייה המתמדת במחירי הנפט מה שהופך את נושא המכוניות שמופעלות על ידי אנרגיה סולארית לבוער מתמיד.

מהפכת האנרגיה הסולארית

אנרגיה סולארית הוא תחום שנמצא בפיתוח מתמיד, במדינת ישראל קיים מחקר מעמיק של הנושא. באזורים שונים כבר הקימו שדות סולאריים שונים,  במדרשת בן גוריון ומכון וייצמן קיימות מחלקות עצמאיות שאחראיות רק על חקר התחום הזה. עם זאת בארץ (וגם בעולם) עדין השימוש באנרגיה סולארית הוא מינורי. השאיפה הסביבתית היא הרחבת תחומי ההתפשטות של אנרגיה סולארית.

ראו גם:
מונה נטו – חיסכון בכסף ובאנרגיה מזהמת

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

אנרגיה סולארית

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!