מיחזור

גם משכנתא ממחזרים!

Posted at ינואר 12, 2010 » By : » Categories : מיחזור » 0 Comment

חשבתם שמיחזור עושים רק לבקבוקים ומחברות ישנות? חישבו שוב…

כל דבר בו אנו יכולים לעשות שימוש חוזר, לשנות לו צורה וליהנות ממנו מחדש – הוא בעצם מיחזור. והפעם, נדבר על מיחזור משכנתאות.

רוב רוכשי הדירות היום, או לפחות הצעירים יותר שבהם, חייבים להיעזר בהלוואות לטווח ארוך מהבנק ולקחת משכנתא לצורך מימון הרכישה.

בנקים שונים מציעים מסלולים שונים ללקיחת משכנתא (ריבית קבועה או משתנה, צמוד לשער הדולר או לא וכו’) ותנאי פריסה והחזר תשלומים משתנים.

מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא הוא מכשיר פיננסי אשר באמצעותו יכול כל רוכש דירה לבצע שינוי באופן פריסת התשלומים שלו –

  • הגדלת תשלום ההחזר החודשי וסגירת היתרה, למי שהוטב מצבו הכלכלי
  • הקטנת התשלום ופריסתו על פרק זמן ממושך יותר מאשר בתנאי המקור, למי שנקלע לקשיים כלכליים
  • שינוי התשלום בהתאם לריבית המשולמת – מעבר מריבית קבועה לריבית משתנה למשל (כאשר הריבית יורדת, מומלץ לבצע מיחזור משכנתא).

בעצם, מיחזור המשכנתא הוא כלי בידינו להתאימה לאורחות החיים החדשים שלנו ולמצבנו הכלכלי, וכתוצאה מכך, אם עושים זאת נכון, מיחזור משכנתא יכול להוביל לחיסכון בכסף.

למידע נוסף – מיחזור משכנתא

בדיקת כדאיות מיחזור המשכנתא

ככלל, מומלץ לכל אחד לבצע בדיקה של מסלול המשכנתא שלו וכן בדיקה של כדאיות המיחזור שלה. לעיתים תגלו כי זו לא הפעולה המשתלמת ביותר עבורכם ובעצם רק תקשו על עצמכם בהחזר ההלוואה בעתיד. הכדאיות של המיחזור תלויה בלא מעט פרמטרים ולכן כדאי לבצע בדיקת כדאיות מקיפה. אתרים רבים היום מציעים מחשבוני משכנתא אשר בודקים את הכדאיות הזו עבורכם, באופן מהיר ונגיש.

כדאיות מיחזור המשכנתא עולה כאשר מדובר במשכנתא שהיתרה עבורה היא מעבר לעשר שנים, או לחלופין, נותרו יותר ממאה אלף שקלים לפדותה והריבית שלה עולה על חמישה אחוזים.

הערכות שונות גורסות, כי מיחזור משכנתא קיימת יכול להוביל לחיסכון של אלפי שקלים מדי שנה, זאת כמובן במידה והדבר מתאים וכדאי.

את הכסף שחסכתם במיחזור המשכנתא, אנו ממליצים שתשקיעו במיחזור אחר בבית – אם בהקפדה על הפרדת פסולת, אם בתכנון גינה ירוקה, אשר תוזן על-ידי קומפוסט ביתי שהכנתם ותקבל את מימיה ממערכת מיחזור מים שתתקינו בחצר וכו’. אנחנו גם ממליצים לקחת את כל המשפחה לחופשה…

Leave a Comment

עוד בנושא מיחזור
מיחזור בגדים – יש חיה כזו

החולצה הפרחונית מחורף 93 כבר לא תחזור לאופנה ואת הסוודר האהוב עם החור מהסיגריה אי אפשר לתקן - לרבים מאיתנו...

סגור