מיחזור מתכות

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

פסולת מתכתית

הפסולת הביתית שלנו מכילה כ-6% פסולת מתכתית. מתכות מהוות כשלושת רבעי מכלל היסודות בטבע. המתכות הינן חומר בעל מבנה גבישי המופיע בטבע כתערובת עם חומרים אחרים או כיסוד נפרד.

תכונותיהן הבולטות של המתכות: חוזק מכני , כושר רקיעות והתחשלות וכן ברק. המתכות ניתכות בחום רב ורובן מוליכות היטב חום ו/או חשמל.

שני סוגי פסולת מתכתית: פסולת מתכתית ברזלית ופסולת מתכתית אל-ברזלית.

פסולת מתכתית ברזלית – מבוססת על סוגים שונים של פלדות. כוללת גרוטאות, שלדי מכוניות וכן פסולת לבנה הכוללת בתוכה מקררים, מכונות כביסה וכו'.
בכל שנה נאספים כ-40 אלף טון מתכת ברזלית שמקורה בכלי רכב שיצאו משימוש ומתווספים לעוד כ-290 אלף טון מתכת ברזלית ממקורות אחרים.
פסולת זו מותכת ומועברת ליציקה ליצירת מוצרים חדשים.

פסולת מתכתית אל ברזלית – מבוססת על סוגים שונים של מתכות שאינן פלדות כגון נחושת, אלומיניום, נירוסטה ועוד. בכל שנה נאספים מעל ל-170 טון מתכת שמקורה בפחיות שתייה.  פסולת זו נאספת ומהווה חומר גלם ליצירת מוצרים חדשים. בשנה ממוחזרים כ-40 אלף טון פסולת אל ברזלית.

כיום בארץ יש לא מעט חברות אשר אוספות פסולת מתכת ומפעלים שונים אשר מסוגלים למחזר מתכת בכמות גדולה. בנוסף, בעתיד מתוכנן פרויקט גריטה של מכוניות ישנות – אזרחים שברשותם מכוניות ישנות במיוחד, יוכלו להביאן למפעל גריטה ולקבל תמורתן מענק כספי.

מיחזור מתכת – היתרונות:

הפחתה בנפח ומסת הפסולת המוצקה הכוללת – בעת מיחזור פסולת מתכתית מנוצלת כמעט כל המתכת ולכן אין צבירה של פסולת נוספת שתופסת מקום באתרי ההטמנה ומהווה מקור לזיהומים ופגיעה בסביבה.

הפחתה בצריכת האנרגיה – התכה של הפסולת המתכתית וייצור פלדה ממנה, חסכונית פי 4 בהשוואה להתכה של חומרי הגלם הטבעיים של הפלדה.

הפחתה בצריכת משאבי טבע – משאבי הטבע מתכלים עם הזמן וכך גם מכרות הברזל. במדינות עניות במשאבי טבע, כמו בישראל, נושא מיחזור המתכות חשוב שבעתיים.

צריכה רחבה של מוצרי מתכת – המתכת הינה בסיס נפוץ למגוון רחב של מוצרים מענפים שונים כגון בנייה ותעשייה, לכן ישנה דרישה גבוהה לפסולת מתכתית וקיים סחר מפותח בכל הנוגע לפסולת זו.

יש גם חסרונות…

על אף היתרונות המבורכים, לא ניתן להתעלם מהחסרונות של מיחזור מתכת:

פגיעה באיכות האוויר תהליך מיחזור המתכות מלווה בזיהום אויר קשה הנובע מנדיפות של מתכות מסוימות לאוויר, נדיפות של דבקים, צבעים וחומרים נוספים שגורמים לזיהום אויר קשה.

פגיעה בשטחים פתוחים – מפעלי המיחזור פועלים באופן רציף בשל אופי המפעל. לצורך התפעול הרציף נדרשת כמות גדולה של מתכות אשר מאוחסנות ותופסות מקום בשטחים נרחבים.

עלות האיסוף – עלות איסוף המתכות גבוהה יחסית וזו משום שמשקל המתכות רב ויש קושי יחסי לשנע את הפסולת ממקום למקום. לכן, האיסוף מייקר את עלות תהליך המיחזור כולו.

פסולת נלווית – לרוב לפסולת המתכתית נלווית פסולת מוצקה כגון: צמיגים, מבני פלסטיק, ריפודים ועוד. פסולת זו מגדילה את כמות הפסולת הכוללת שיש להטמין.

מיחזור מתכות בארץ

כיום בארץ הנושא של מיחזור מתכות מתרכז בעיקר במוצרי מתכת גדולים כגון רכבים ומבני ברזל, אולם לא נעשה די בתחום של מיחזור מוצרי מתכת קטנים כגון קופסאות שימורים מכיוון שפסולת זו תופסת נפח רב, אך בסופו של דבר ניתן לייצר ממנה מעט חומר ממוחזר. המיחזור שלהן אינו כלכלי, אך דווקא בשל הנפח הרב שתופסת פסולת זו חשוב מאוד לקדם נושא זה בארץ.

לאחרונה החלה מגמה למחזר גם מוצרים קטנים כגון: קופסאות שימורים, אריזות מזון לתינוקות, קפסולות קפה, מיכלי ספריי, כלי מטבח, תבניות מתכת, פקקים ומכסים. מגמה זו מתבססת בעיקר על ערכים של שמירה על הסביבה ופחות על רווחים כלכליים ממיחזור המתכות.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

מיחזור מתכות

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!