אנרגיה מתחדשת

המרכז למיחזור

כאשר מדברים על אנרגיה מתחדשת, הכוונה היא להפקת אנרגיה ממקור שאינו נגמר או מתכלה. אך מהם אותם מקורות בלתי נדלים? היום אנחנו מפיקים אנרגיה בעיקר ממקורות כגון נפט, פחם וגז טבעי, אולם מקורות אנרגיה כגון רוח, שמש, גלי הים וכוחות טבע נוספים נחשבים למקורות אנרגיה בלתי נדלים. נוסף על היותם בלתי נדלים, מקורות אנרגיה אלו הם גם טבעיים ולא דורשים תשלום בעבור השימוש בהם.

במאה ה-21 האנושות מתחילה לפנות לעבר מקורות אנרגיה אלה. הזיהום הכרוך בהפקת אנרגיה מדלקי מאובנים גובה מחיר סביבתי ובריאותי יקר מאזרחי מדינות וממשלותיהם, ומחירי הנפט העולים תמידית פוגעים בצרכנים בכל העולם.

תשומת הלב המוגברת לה זוכה התחום הובילה לפתיחתם של קורסים מיוחדים להכשרת טכנאים ומהנדסים לעבודה עם לוחות להפקת חשמל סולארי. ממשלות כמו ממשלת גרמניה מציעות מענקי סיוע בהתקנת לוחות סולאריים בבתים פרטיים ובתי עסק מתוך חשיבה לטווח הרחוק ודאגה לדורות הבאים, וכן רוכשת את עודפי האנרגיה המיוצרים ע"י גורמים פרטיים על מנת לעודד את הענף. פוליטיקאים רבים מאמצים את האג'נדה הסביבתית הכרוכה במעבר לאנרגיה מתחדשת על מנת לזכות בפופולריות גדולה יותר בקרב מצביעים בעלי עניין בנושאים של איכות הסביבה. מדינות שאינן מחזיקות במאגרי גז או נפט פונות לטכנולוגיה ומנסות לפתח פתרונות זולים, מתחדשים ונקיים לייצור כמות גדולה של אנרגיה אשר תשרת את כלל האזרחים.

אנרגיה מתחדשת היא נושא שהולך לקבל תשומת לב רבה בשנים הקרובות מצרכנים, מצביעים, פוליטיקאים וגופים מסחריים. הכיוון כעת הוא כינונו, צעד אחר צעד, של עולם החופשי מהתלות בדלקי מאובנים כגון נפט ופחם, ועל ידי כך חופשי גם מזיהום אוויר תעשייתי של ענף האנרגיה. ניתן לראות עליה ברורה בהשקעות בחברות קלינטק העוסקות בין היתר פיתוח טכנולוגיות הפקת אנרגיה ידידותיות לסביבה.

מיחזור ואנרגיה מתחדשת

כיום, בעזרת מיחזור אשפה ניתן להפיק אנרגיה נוספת, אולם מדובר במקור אנרגיה נדלה אך מדובר בתועלת כפולה – הפקת אנרגיה חלופית זולה וגם טיפול במאגרי הפסולת. לאחרונה נתגלה כי שריפה של פסולת מוצקה יכולה לייצר אנרגיה ובעקבות כך נפתחים מפעלים המיועדים לייצור אנרגיה מפסולת בכל העולם.

על אף שמדובר במשאב מתכלה, כמות הפסולת המיוצרת על פני כדור הארץ רק גדלה מידי יום וניתן להעריך בצורה כמעט ודאית שלא ניתקל במחסור במשאב זה בעתיד.

פוסטים נוספים:

Share:

שלחו לנו הודעה

ניווט מהיר:

אודותינו:

פורטל מיחזור מרכז את כל נושאי המיחזור בישראל. מטרתנו לעודד מיחזור, שימוש באנרגיה ירוקה ושמירה על איכות הסביבה. אם נשמור על העולם העולם ישמור עלינו – כל אחד יכול לעשות צעד קטן – מיחזור לא דורש מאמץ רב.

היתרונות שבמיחזור:

תוכן הענינים:

חייגו עכשיו