מיחזור נייר

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

מה אתם יודעים על מיחזור נייר?

כמות הפסולת שמייצר אדם ביום בממוצע עומדת על כ-1.6 ק"ג.  כ80% מכלל הפסולת המיוצרת בישראל נטמנת באתרי הטמנה שהולכים ומתמלאים בקצב מסחרר, דבר שעתיד להביא למשבר בשל עומס יתר באתרי ההטמנה. הפתרון המקובל להורדת נפח הפסולת הינו מיחזור. מיחזור משמעו שימוש חוזר בחומרי הגלם מהם עשויה האשפה שלנו. אחד מסוגי המיחזור הנפוצים הינו מיחזור נייר.

פסולת הנייר מהווה כ25% אחוזים ממשקל זה וכ-29% מנפח הפסולת. כיום צריכת הנייר בישראל עומדת על כמיליון טון בשנה. כ290,000 טון נייר נאספים למיחזור, מהם רק כ200,000 טון ממוחזרים.

איסוף נייר למיחזור

תהליך מיחזור הנייר מתחיל באיסוף שלו, אשר מבוצע על ידי חברות פרטיות ומתבסס על התקשרות של הרשות המקומית או גוף מסחרי לחברת המיחזור. קרטון (אריזות מזון מקרטו דק וכן ארגזי קרטון עבים) ונייר (נייר מחברות, ספרים, דפי כרומו וכו') הם מוצרי הנייר העיקריים בהם מבוצע מיחזור. את הקרטון אוספים לרב מאיזורי תעשייה ומסחר ואילו הנייר המשרדי נאסף ממוסדות ומשרדים. המגזר הפרטי מרבה להעביר נייר עיתון למיחזור, אך נייר זה נחשב פחות איכותי מכיוון שהוא מהווה חומר גלם לקרטוני ביצים וחלקי קרטון בלבד, שלא כמו הנייר המשרדי ממנו ניתן להפיק מוצרי נייר שונים.

המטרה הסופית של חברות מיחזור הנייר היא להגיע לרמה של למעלה מ50% מיחזור, כמו שכבר קיים בארה"ב וצרפת. במדינות כגון אוסטריה וגרמניה שיעור המיחזור עומד כבר על 75%.

חברת "אמניר" הינה החברה הגדולה למיחזור נייר בישראל. היא אוספת את נייר מחברות המייצרות פסולת נייר כגון בתי דפוס, משרדים, מפעלים וכו'.

על אף שמודעותו של הציבור לעניין המיחזור עולה עם הזמן, כמות נקודות האיסוף במגזר הפרטי היא קטנה וזאת מכיוון שכיום ברמה הממשלתית השלכה של פסולת והטמנתו עדיפה מבחינה כלכלית על מיחזורו,

על מנת להגיע לאחוזי מיחזור גבוהים מאלה הקיימים כיום, נעשות פעולות שונות הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי. פסולת הנייר המיוצרת בתעשייה מופרדת מראש משאר הפסולת, דבר שמקל מאוד על פעולת המיחזור. כמון כן, פעולות חינוך המעודדות מיחזור והפרדת נייר וקרטון משאר הפסולת מועברות בקרב תלמידים ובני נוער, פעולות דומות נעשות על ידי הרשויות המקומיות ועוסקות בעיקר בעידוד פעולות המיחזור לטובת רווחת הציבור. במקביל, חברת המיחזור מבצעת פיתוח של כלי איסוף שונים וכן פיתוח טכנולוגי של כלי אצירה, שינוע ומיחזור מתקדמים.

על מנת לסייע למאמץ המיחזור בקשו מהמעסיק בעבודתכם להציב פחי מיחזור ולדאוג שפסולת זו תועבר למפעלי המיחזור, כמו כן בקשו מהרשות המקומית להציב פחי מיחזור לנייר בקרבת ביתכם.

ניתן לאסוף נייר עיתון, מגזינים, אריזות קרטון של מוצרי מזון, דפי ציור, דברי דואר, מחברות ספרים ישנים וכו'. אך על מנת שאיסוף הנייר יהיה אפקטיבי חשוב להקפיד על כלל חשוב- אין לזרוק לפחי מיחזור הנייר ארגזי קרטון, קרטוניות חלב ומיץ, שקיות נייר ואשפה. מיחזור קרטון מתבצע בנפרד ממיחזור הנייר וכך גם האיסוף.

על מנת לסייע להקטין את כמות הפסולת שאנו מפיקים בכל יום, ניתן לנקוט באמצעים נוספים מעבר למיחזורו הישיר של הנייר.

אמצעים לצמצום השימוש בנייר:

  • הימנעו מלהדפיס מסמכים שונים והעדיפו לקרוא אותם ישירות מהמחשב.
  • העדיפו לשלוח מכתבים בדואר האלקטרוני ולא על דפי נייר.
  • השתמשו בדפי נייר משומשים כדפי טיוטה.
  • בעת הדפסה העדיפו הדפסה על שני צידי הדף.
  • את החשבוניות השונות (בזק, ארנונה, חשמל, חברת אשראי) בקשו לקבל דרך הדואר האלקטרוני.
  • השתמשו במטליות ומגבות בד רב פעמיות במקום מגבות נייר.
  • המעיטו שימוש בכוסות נייר לשתייה חמה ושתו בכוסות קרמיקה או זכוכית.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!