מיחזור ביפן

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

היפנים מקדישים תשומת לב מיוחדת ויוצאת דופן לאיסוף הזבל, מיונו ומיחזורו. מנהגי המיחזור היפניים מעוררים התפעלות ואף ראויים להערצה. יפן נחשבת לאחת המדינות ההממחזרות ביותר בעולם, זאת אודות לשיטות המחזור היעילות והחוקים הקפדניים עליהם שומרים תושבי המדינה בקנאות רבה.

יפן היא מדינה קטנה יחסית וענייה בחומרי גלם. היא מייבאת את מרבית חומרי הגלם לתעשיות המגוונות שבה. בשל כך, איסוף הזבל ומיחזור ביפן מביא הן לתועלת סביבתית רבה והן לחיסכון ניכר במשק.

אודות לחינוך ולאופי היפני שדוגל בסדר ומשמעת, איסוף הזבל ומיחזורו נעשה בצורה שיטתית ויעילה ולכן גם מצליח כל כך.

מה הם ממחזרים?

ראשית כל נדרשים היפנים לסווג את האשפה הביתית שלהם, להפריד פסולת מסוגים שונים ולהשליכה בהתאם. להלן מספר חוקים הנוגעים לאיסוף, מיון ומיחזור זבל:

זבל המיועד לשריפה

לקטגוריה זו נכנס הזבל האורגני: שאריות מזון, פסולת גינה, חיתולים, מוצרי גומי ומוצרי עור. הזבל הנ"ל נאסף פעמיים בשבוע וכל משפחה רשאית להשליך עד 2 שקיות זבל בכל פעם. הזבל נאסף בשקיות יעודיות, בצבע מתאים, המחולקים בידי העירייה – הקצבה שנתית לכל משפחה. טרם השלכת זבל לח יש לייבשו ובנוסף

יש לנקז שאריות מים מן השקית. את השקית יש לקשור היטב ולהימנע מהשלכת חפצים חדים שעשויים לקרוע את השקית.

פעם בשבועיים נאספים הפחיות והבקבוקים, כל אחד מהם בנפרד. התושבים צריכים לשטוף אותם ולהוציא מתוכם כל תכולה שהיא. גם הסוללות נאספות באותו הסבב אולם יש להניחם בשקית שקופה ונפרדת.

חפצים גדולים, כגון מוצרי חשמל, רהיטים וכו'

חפצים אלה נאספים פעמיים בחודש. בכל פעם מותר לזרוק חפץ אחד גדול או שניים קטנים. על כל חפץ שמושלך יש להדביק מדבקה עליה יצויין האם החפץ תקין או לא.

יחד עם החפצים הגדולים נאספים שאר החפצים הקטנים, שאינם נכנסים לקטגוריית המיועדים לשריפה כגון: זכוכית, נורות, מתכות קטנות, פלסטיקים ועוד.

מיחזור פחיות, בקבוקי פלסטיק למשקאות, בקבוקי פלסטיק לא למשקאות, בקבוקי זכוכית ועוד

מוצרים מסוג זה נאספים כל אחד בשקית בצבא ייחודי עליהן מופיעות הוראות הטיפול בפסולת זו.

מיחזור נייר ואריזות

בכל הקשור למיחזור נייר ואריזות נייר מעבירים היפנים באופן עצמאי אל פינות המיחזור המיועדות לכך בסופרמרקטים, כנ"ל לגבי פסולת בד.

תשומת לב מיוחדת מוקדשת לקרטוני משקה ומיחזור קרטון. היפנים שוטפים את קרטוני החלב, גוזרים אותם על פי סימונים מיוחדים על האריזה, משטחים  ומשליכים במתקנים המיועדים לקרטוני משקה.

הסוד: אכיפה קפדנית ושיתוף פעולה מצד האזרחים

שורת החוקים והכללים הנוגעים למיחזור לא הייתה יוצאת לפועל ללא שיתוף פעולה של התושבים עצמם וכן אכיפה של החוקים עצמם.

התושבים עצמם פוקחים לא פעם עיניים על שכינהם לוודא שאלו מקיימים את חוקי המיחזור. תושבים שלא מקפידים על הפרדת הפסולת שלהם עלולים להגיע למצב לא נעים בו שכנם התריע על המחדל בפני הרשות העירונית שעלולה לכנוס או להעניש בכל דרך אחרת את מפר חוק המיחזור.

בנוסף, עובדי איסוף האשפה אשר מבחינים בהפרדה שאינה תואמת את החוקים, עשויים לאתר את בעל השקית, באמצעות פסולת מזהה (מעטפות ומכתבים אישיים) ולהחזיר את השקית לבעליה עד שתטופל התקלה.

מיחזור כפרוייקט לאומי

אין ספק שההחלטה של ממשלת יפן להנהיג איסוף ומיחזור פסולת גורף דורש תשומת לב ומאמצים יוצאי דופן, אולם היא מוכיחה לנו יום יום כי המשימה אינה בלתי אפשרית ואדרבא היא גם מאוד מתגמלת.

ישראל עדין רחוקה שנות אור ממהפכת המחזור שחלה ביפן, אך אסור לנו להתייאש או לשלול רעיונות מהפכניים. עלינו להאמין כי באמצעות מודעות וחינוך מגיל צעיר למחזור והפרדה יביאו גם את ישראל למהפכה אמיתית, כזו שתביא לשינוי ירוק אמיתי.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!