אחסון אתרים ירוק

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

אחסון אתרים ירוק היא מגמה אקולוגית אשר החלה בשנים האחרונות כחלק מהניסיון הכולל לשמור על איכות הסביבה ולמנוע בזבוז של אנרגיה מיותרת. יש להבין כי הפעלת שרתי אינטרנט ומרכזי מידע צורכת כמויות גדולות מאוד של חשמל ומכלה את משאבי הטבע במהירות מדהימה יחסית להפעלת מחשב פשוט אצלנו בבית. יתר על כך, שרתי אינטרנט פועלים ללא הפסקה ואתרים רבים מאוחסנים על שרת ייעודי נפרד. לראיה,  בין השנים 2001 ל -2005, כמעט והוכפלה כמות הקילוואט שנצרכה על ידי מרכזי מחשוב בעולם.

מהו אחסון אתרים ירוק?

אחסון אתרים ירוק הוא למעשה אחסון אתרים בו הכוח להפעלת השרתים מופק בצורה שאינה בזבזנית במשאבי טבע כמו פחם , נפט או גז. החלופה המרכזית היא שימוש באנרגיה הסולרית של השמש, אך קיימים גם פתרונות המשתמשים במים ואף ברוח כדי להפיק את החשמל.  לפעמיים משתמשים במספר מקורות אנרגיה שונים , חלקם ירוקים וחלקם לא, במיוחד במקרים בהם לא ניתן לספק את כל צריכת החשמל באמצעים ירוקים בלבד. פתרון זה הוא אמנם מוגבל, אך עדיין משתלם בסופו של דבר לעומת המצב הקיים.

אחסון ירוק כסטנדרט

כמו עם הרבה מאוד טרנדים אחרים, המצב בחו"ל טוב יותר מאשר בארץ. מספר חברות אחסון מרכזיות כברו עברו לאחסון ירוק ואף מציעות לאתרים המאוחסנים אצלן להציב לוגו המודיע על כך במקום מרכזי.

בדרך כלל, האחסון הירוק הזה לא דורש תשלום נוסף מצד הלקוח מכיוון שהוא מוטמע בכלל התשתיות של החברה בלי קשר לשרות אותו רוכש הלקוח (החל מאחסון אתרים שיתופי ועד לשרת וירטואלי ושרת ייעודי).

בארץ יש כרגע נציגה ירוקה אחת עיקרית, חברת  אינטרויז'ן אחסון אתרים.  בחברה הקימו מערך של פאנלים סולריים על גג הבניין. פאנלים אלו משתמשים באנרגיית השמש ומפחיתים את התלות בשירותי האספקה של חברת החשמל. יש לקוות כי חברות נוספות ילכו בדרכה של אינטרויז'ן  ויציעו שירותים דומים, כך שהמגמה הירוקה תהפוך לסטנדרט גם בארץ וכמה שיותר מהר.

האומנם טרנד?

עד כה התמקדנו בעיקר ביתרונות של אחסון ירוק, אבל לא הסברנו מהי הסכנה העיקרית אם נמשיך ונשתמש בשיטות אחסון הקיימות והבזבזניות. ההערכה היא כי מרכזי מידע ושרתים מבזבזים כ-  2.7 מיליארד דולרים בשנה על חשמל בארה"ב בלבד, ובעולם כולו עומד סכום זה על לא פחות מ – 7.2 מיליארד. הצפי הוא שעד שנת 2020, תהפוך תעשיית המחשוב למזהמת יותר מתעשיית התעופה. אחת הסיבות לכך היא המשך צמיחת הרשת גם במדינות מפותחות וגם במדינות מתפתחות, ועוד לא נגענו כלל באינטרנט הסלולארי.

לפיכך, האחסון הירוק הוא ממש לא מותרות, אלא כורך המציאות.

אחסון ירוק – רווח כפול

בסופו של דבר, אחסון אתרים ושרתים ירוק הוא רווח כפול מסיבה אחת מרכזית : רק חברות אשר להן בסיס משתמשים רחב ותודעת שירות גבוהה במיוחד לאורך שנים, יטרחו להשקיע זמן וכסף במעבר לאנרגיה ירוקה מתוך מחשבה על העתיד ולא רק על עשיית רווחים מהירה.  כאשר אתם משתמשים באחסון ירוק, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם לא רק שומרים על הסביבה, אלא גם מקבלים שירות איכותי ברמה הגבוהה ביותר.

לפיכך, מומלץ שלא נחכה ליום פקודה בו יחלו ממשלות העולם לכפות שימוש באנרגיה ירוקה על צרכני חשמל כבדים. עלינו להתחיל את השינוי כבר היום ולעודד חברות אחסון אתרים בעלות תודעה חברתית סביבתית שכאמור לא חושבות רק על מאזן הרווחים הסופי.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

אחסון אתרים ירוק

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!