מיזם השכרת רכב של עיריית תל אביב – לשמירה על איכות הסביבה

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

מיזם השכרת רכב של עיריית תל אביב – לשמירה על איכות הסביבהכולנו מכירים את שירות "תל אופן", שתכליתו השכרת אופניים לפי שעה, שזוכה להצלחה מרשימה בתל אביב בשנים האחרונות.

כעת, עובדת עיריית תל אביב על מיזם חדש, על עיקרון דומה – אלא כזה שבו ההתייחסות תהיה לכלי רכב בעלי ארבעה גלגלים.

nטרות הפרוייקט מגוונות, החל מצמצום העומסים בכבישים ועד לשמירה על איכות הסביבה. הנה כל מה שעליכם לדעת על המיזם המסקרן הזה.

קווים לדמותו של המיזם

מיזם השכרת הרכב של עיריית תל אביב נועד להתבצע באופן הבא: ברחבי העיר, יהיו פזורות מאות מכוניות, אותן ניתן להשכיר לנסיעה בעיר או מחוצה לה (עד 100 קילומטרים). המכוניות יותנעו באמצעות כרטיס חכם, והחיוב על הנסיעה ייעשה על פי משכה. נכון לעכשיו, התכנון הוא לגבות תעריף של עד 25 ש'ח לחצי שעה של נסיעה, ו-60 ש'ח עבור שעת נסיעה. ואגב, כפי שנראה ברגע זה, המכוניות לא יוכלו לחנות במדרכות כחול-לבן ברחבי העיר ללא תשלום.

פרוייקט זה, יש להדגיש, אינו הראשון מסוגו בעולם, אפילו לא בישראל: חברת Car2go הפרטית מפעילה שירות דומה ברחבי תל אביב מזה שנים.

עם זאת, התכנון בעיריית תל אביב הוא להעניק את השירות במסגרת המענה המוניציפלי שמקבל התושב התל אביבי, וזהו החידוש העיקרי כאן. פרוייקטים מסוג זה קיימים במקומות שונים בעולם, כשהרצון הוא להתבסס על פרוייקט Autolib הפועל, מזה שנים, בפריז.

הנתונים מראים כי בחצי שנה, גייס הפרוייקט כ-15,000 מנויים, וזאת באמצעות כ-3,000 כלי רכב בכ-6,000 עמדות טעינה. בהקשר הזה, ניתן לציין שבכירי עיריית תל אביב ביקרו לא מכבר בפריז, ולמדו על אופן ביצוע הפרוייקט.

כך זה צפוי להתנהל

על אף שעיריית תל אביב היא שיוזמת את הפרוייקט, תפעולו השוטף אמור להיעשות על ידי חברה חיצונית, אשר תזכה במכרז מטעמה של העירייה. על אותה חברה לדאוג ללא פחות מ-300 כלי רכב, אשר יהיו זמינים בכל שעות היממה. לפחות ממחצית כלי הרכב צריכים להיות משפחתיים, וכולם בעלי ארבעה מקומות ישיבה לפחות. על החברה להציע גם שירותים טכניים, לרבות תיקון של כלי הרכב בעת הצורך.

באחריות החברה המתפעלת גם להעמיד לשירות הלקוחות מוקד טלפוני, הזמין בכל שעות היממה ובכל אחד מימות השבוע, ואף לתפעל אתר אינטרנט.

סביר מאד להניח שאותה מפעילה תצטרך לפתח אפליקציה ייעודית למכשירי הטלפון החכמים, באמצעותה ניתן יהיה לבצע את השכרת הרכב הלכה למעשה, לבחון היכן ניתן למצוא כלי רכב פנויים וכן הלאה.

המטרות המגוונות של המיזם

אם נתבונן על הנתונים מהעולם, הציפיות בעיריית תל אביב הן שכל מכונית אשר תושכר על ידי התושבים, עשויה להביא להורדתן של 15 מכוניות אחרות מהכביש. מכאן, שעולה כבר היתרון המהותי שלו, והוא נוגע לעומס התנועה המאפיין את תל אביב במרבית שעות היממה.

כפועל יוצא של עובדה זו, אמור הפרוייקט גם להפחית, בשיעור מה, את מצוקת החנייה האדירה המאפיינת את העיר. הפרוייקט אמור להציע גמישות לתושבים, בין השאר ביחס לנקודות החזרת הרכב הפזורות בעיר.

ההיבטים הסביבתיים של הפרוייקט ראויים אף הם לציון. לפחות חצי מכלי הרכב שאמורים לעמוד לרשות התושבים בעיר צריכים להתבסס על עקרונות הנעה אלטרנטיביים, כלומר, הנעה חשמלית או היברידית. זאת ועוד, נדרש שרמת זיהום האוויר של כל אחד מכלי הרכב לא תעלה על דרגה 5. בכך, מובטח כי זיהום הסביבה על ידי כלי הרכב יהיה המינימלי ביותר האפשרי, צעד שכולם ייצאו נשכרים ממנו.

מכל הרשום מעלה ניתן להסיק כי המיזם החדש של עיריית תל אביב יכול להיות מועיל מאינספור בחינות, גם אם ברור כי תכנונו ותפעולו אינם יהיו בהכרח משימה פשוטה.


להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

מיזם השכרת רכב של עיריית תל אביב – לשמירה על איכות הסביבה

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!