תחרות הערים הירוקות בארץ

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

בשנים האחרונות המודעות הסביבתית והירוקה הולכת וצוברת תאוצה בישראל, כיום ניתן לראות פרויקטים סביבתיים רבים ברשויות המקומיות השונות, עצמאית ובעידוד המדינה. למעשה התפתחה כבר מעין תחרות בין הערים לגבי הערים הירוקות בארץ, אפילו יש תחרות אמיתית ורשמית כזו.

במסגרת תערוכת קלינטק ה-15 שתיערך ביולי 2011 תיבחרנה 10 הערים הירודות בארץ, נכון ליוני 2011 נרשמו כמועמדות 27 רשויות מקומיות. זו הפעם הרביעית שתחרות הערים הירוקות בארץ מתקיימת בתערוכה, אזרחים וגורמים מקצועיים בתחומי איכות הסביבה יכולים להמליץ על רשויות מקומיות ראויות מבחינת נושאים כמו מיחזור, תחבורה ירוקה, בנייה ירוקה, שטחים פתוחים ועוד נושאים בעלי נגיעה או השלכות ירוקות.

תהליך הבחירה בזוכות

לתחרות נרשמו עיריות ורשויות מקומיות מכל רחבי ישראל, מועצות מקומיות ואזוריות לצד ערים. את הבחירה עצמה ב-10 הערים והרשויות הזוכות בתואר הירוק והנכסף תבחר וועדת היגוי מיוחדת שמונתה על ידי מארגני תערוכת קלינטק. הקריטריונים שייבחנו לצרכי בחירה בזוכות כוללים נושאים כגון:

  • גינון והשקעה בשטחים פתוחים
  • התייחסות לעצים בשטח העיר או הרשות
  • חיסכון במים לצרכי השקיה ולשימושים שונים
  • ניקיון סביבת העיר או הרשות
  • נושאים של מודעות סביבתית – פעילויות, חינוך וכדומה
  • אחוזי מיחזור הפסולת בתחומי הרשויות – השאיפה היא ל-80% לכל הפחות
  • פיתוח אמצעי תחבורה ציבורית כאמצעי של תחבורה ירוקה, שבילי אופניים וכדומה

בשנת 2010 זכו בתואר עיריות ורשויות כגון כפר סבא, רעננה, מועצה אזורית משגב, מועצה אזורית בי שמעון ומועצה מקומית עומר.

כפר סבא

זוהי אחת הערים הראשונות בישראל להניף את הדגל הירוק, העיר מחשיבה את עצמה לירוקה ובעלת מודעות גבוהה מאוד לתחום. פעילויות ופרויקטים ירוקים במסגרת העיר כפ"ס הם פארקים ושטחים פתוחים רבים, הקפדה על נושאים של גינון סביבתי וחיסכון במי השקיה, פרויקטים למיחזור מים, כניסה לפרויקט של הפרדת פסולת במקור לזרם רטוב ויבש (פסולת מטבח "רטובה" לצרכי קומפוסט), פעילויות חינוך רבות ועוד.

מועצה אזורית עמק חפר

המועצה האזורית שנמצאת באזור השרון כוללת קיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים, היא גם מקדמת יוזמות ירוקות רבות ומנסה להיות סביבתית כמה שיותר, הרבה בזכות דרישה מצד התושבים והבנה של קברניטי המועצה כי מדובר על פיתרון נכון וכלכלי יותר בטווח הארוך. במועצה מתקיים פרויקט נרחב של הפרדת פסולת במקור, מתקן גדול להפקת חשמל מפסולת – גז הנוצר מהפרשות של הפרות ברפתות האזור, פעילויות חינוך וחברה רבות בתחומי איכות הסביבה, שטחים פתוחים ירוקים רבים מאוד בכל רחבי המועצה ועוד פעילויות ויוזמות רבות.

רעננה

בדומה לשכנתה הקרובה כפר סבא, גם רעננה מיצבה את עצמה בשנים האחרונות בעיר בעלת מודעות סביבתית טובה. בעיר יש פארקים ושטחי גינון רבים, הקפדה של העירייה על נושאי ניקיון, איכות אוויר, חיסכון במים וחינוך סביבתי. שיעורי המיחזור ברעננה גבוהים בזכות העלאת הנושא לשיח הציבורי ותשתית נוחה של מתקני איסוף.

באר שבע

העיר הדרומית שמכילה סטודנטים רבים מאוניברסיטת בן גוריון לצד תושבים מקומיים רבים, משנה את פניה מבחינה סביבתית. בעידוד התושבים וראש העיר הצעיר והנמרץ של ב"ש, רוביק דנילוביץ', הנושא הירוק עולה למקום חשוב בסדר היום הציבורי. בין היתר עיריית באר שבע מנסה לקדם שיפורים מהותיים לתשתיות המיחזור בעיר מבחינת מתקנים, גינון ירוק וחסכוני, שטחים ציבוריים ירוקים ופתוחים, חינוך וכדומה.

חולון

חולון משנה את פניה במובן הירוק ובמובנים רבים אחרים שמשפרים את איכות החיים בה לתושבים ומבקרים. מבחינה ירוקה חולון מקדמת מאוד את הנושא של שטחי גינות ציבוריות, תשתיות מיחזור וגינון ירוק. זאת לצד פעילויות חינוך והסברה רבות ומיצובה כעיר הילדים של ישראל שמאפשרים לה לנהל פעילויות חינוך משמעותיות.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

תחרות הערים הירוקות בארץ

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!