העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

התחום הסביבתי כולל בתוכו גם הרבה היבטים חברתיים, זה רק טבעי כי פרויקטים שמהותם תרומה לאיכות הסביבה או שיפור תהליכים קיימים יכללו גם מרכיבים חברתיים כלשהם, מהותם של שני התחומים דומה והיא לשפר מצב קיים. מנקודת מוצא זו עולה פרויקט משותף חדש של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הרווחה, פרויקט העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת.

השקעה בין משרדית משותפת

היוזמה של העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת היא כאמור שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה בראשות השר גלעד ארדן לבין משרד הרווחה והשירותים החברתיים בראשות השר יצחק (בוז'י) הרצוג. הפרויקט אמור ליצור מקומות תעסוקה חדשים בתחום המיחזור כאשר קהל המועסקים הרלבנטי הם בעלי מוגבלויות שונות. התכנית זוכה לתקצוב התחלתי של 2 מיליון ש"ח, אמנם לא סכום גבוה אך בהחלט מאפשר מרחב פעולה ויש לקוות כי התכנית תצליח ותביא להגדלת התקציבים.

התכנית סוכמה בין שני המשרדים בתחילת שנת 2010 והיא מובלת על ידי שני המנכ"לים, נחום איצקוביץ ממשרד הרווחה והשירותים החברתיים וד"ר יוסי ענבר מהמשרד להגנת הסביבה. עיקר הדגש ביישום התכנית להעסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת יהיה בתחילה על מיון פסולת אלקטרונית והשמשה מחדש של פסולת זו לשימוש חוזר או על פי מרכיבים בעלי הערך.

כיצד ייושם פרויקט העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת

על מנת להעביר את התכנית משלב התכנון והבירוקרטיה אל השטח ואל יציאה לפועל שבאמת תיצור מקומות תעסוקה לבעלי המוגבלויות וגם תסייע לתחום המיחזור הוקם צוות מיוחד שמשותף לשני המשרדים המובילים (הגנת הסביבה והרווחה), למינהל אגף השיקום ולארגון ג'וינט ישראל. הצוות המשותף בחן פרויקטים רלבנטיים אשר כבר פועלים בישראל או כאלו בעלי פוטנציאל טוב להקמה.

לאחר סיום עבודת ההכנה והמחקר של הצוות המשותף ליישום פרויקט העסקת בעלי מוגבלויות פרסמה הממשלה מכרז "מתן שירותי מיזמים ירוקים" שמהותו העסקת ושילוב אנשים בעלי מוגבלויות ביישום ההיבט הסביבתי של מיחזור.

עבור מי מיועד פרויקט העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת

על פי הגדרות הפרויקט הוגדרו אנשים בעלי מוגבלויות אשר ייחשבו כקהל היעד העיקרי ליישום התכנית. ההגדרות הכלליות הן:

  • אנשים שקיבלו הכרה מהביטוח הלאומי בלפחות 20% נכות בעלי טווח מוגבלויות רחב
  • כולל אנשים עם מוגבלות פיזית
  • אנשים הסובלים ממוגבלות חושית כמו לקויי שמיעה, חירשים, ליקויי ראייה, עיוורים ועוד
  • אנשים עם מוגבלויות שכליות
  • הסובלים ממוגבלויות אוטיזם ושעל ספקטרום ה-PDD
  • אנשים הסובלים מליקויי למידה חמורים, הפרעות קשב וריכוז – יחד עם תפקודים שכליים והסתגלותיים נמוכים

פסולת אלקטרונית

כאמור, פרויקט העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת אמור להתחיל לפעול לגבי פסולת אלקטרונית, מדובר בעיקר על כל מכשירי החשמל הביתיים למיניהם.  סוג פסולת זה נבחר כי במקרים רבים הוא מצריך מיון ופירוק ידני של מרכיבים. פסולת אלקטרונית מכילה מגוון מתכות יקרות (נחושת, ברזל, זהב ועוד) שניתן לעשות בהם שימוש חוזר וכן חומרים רעילים רבים (עופרת, כספית וכדומה).

למרבה הצער חלקים משמעותיים של הפסולת האלקטרונית הנוצרת כיום בעולם נשלחת על גבי ספינות ענק למדינות עולם שלישי (אפריקה והודו למשל) ושם ישנם הרים עצומים של פסולת שאותם המקומיים מפרקים, מוכרים את המתכות בעלות הערך ומרעילים את עצמם והסביבה עם הרעלים והפסולת.

העסקת בעלי מוגבלויות במיחזור והפרדת פסולת למיון פסולת אלקטרונית גם יספק לאנשים אלו תעסוקה נחוצה ומבורכת וגם יעשה מיחזור אחראי ובטוח של הפסולת.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!