פרוייקט הפרדת פסולת בתל-אביב

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

בסוף דצמבר 2010 עיריית תל אביב החלה שלב משמעותי בתחום הסביבתי – הפרדת פסולת במקור. לאחר דיונים רבים בנושא מצד גורמים רבים בעירייה ומחוצה לה, 8,000 בתי אב בשכונת נווה אליעזר ייכנסו לפרויקט הפרדת פסולת למיחזור לזרם רטוב וזרם יבש באמצעות מערך תשתית של העירייה.

פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב מצטרף לעוד כמה יוזמות דומות אשר ניתן להתחיל לראות ברשויות עירוניות ואזוריות בשנים האחרונות, בעידוד ובהובלת המשרד להגנת הסביבה. מהותם של פרויקט להפרדה במקור היא הפחתת הפסולת המועברת למטמנות – פסולת שיוצרת זיהומים ופגיעה בסביבה ושגם כרוכה בעלות גבוהה של היטל הטמנה. כפר סבא – חלוצת הפרדת הפסולת הביתית בישראל, החלה לקדם את הנושא כבר לפני שנתיים.

הצבת פחים מוטמנים חדשניים

פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב שמתחיל כניסוי בשכונת נווה אליעזר יתנהל כך שבמקום פח מרכזי אחד יהיו מעתה שני פחים, פח אחד לפסולת "רטובה" שהיא בעיקרה פסולת מהמטבח ופח נוסף שמיועד לפסולת רגילה – לכל יתר הפסולת שאינה חומר אורגני מתפרק.

במסגרת פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב העירייה מבצעת שינויים משמעותיים ומרשימים במערך האשפה בשכונה, צעד מרכזי הוא הסרת ה"צפרדעים" מרחובות השכונה, אותם פחים ירוקים גדולים ומכוערים שנמצאים ברחובות העיר וישראל כולה. כחלופה לאותם פחים ירוקים גדולים העירייה הציבה פיתרון מהפכני של פחים שהוטמנו באדמה ופתחם בגובה המדרכה. ליד כל בניין בשכונה הוטמנו שני פחים כאלו כאשר אחד לפסולת רטובה והשני לפסולת יבשה.

מרכיב נוסף בשיווק ובקידום של פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב הוא הצבת ציורים של צפרדע עם כיתוב של "נפטרים מהצפרדעים" ברחובות השכונה ושחקן מחופש לצפרדע שישוחח עם התושבים על הנושא.

משקיעים בדרום העיר

פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב היה אמור להתקיים ברמת אביב ג' אך העירייה החליטה להעביר אותו לדרום העיר כדי לקדם שם נושאים סביבתיים ולהראות שאין קשר למעמד סוציו-אקונומי והפרדת פסולת במקור.

לאן הולכת הפסולת הרטובה

במסגרת פרויקט הפרדת פסולת בתל אביב יש צורך במערך שינוע נפרד לפסולת הרטובה, ואכן זאת מועברת בנפרד למפעל חץ אקולוגיות והופכת לביו-גז עבור הפקת חשמל מפסולת, או לקומפוסט אם ההיקפים יהיו גדולים מדי.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!