מהו מיחזור עץ?

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

מיחזור עץכיום, אין כמעט חומר שלא ניתן למחזר. אין זה משנה אם מדובר בחומרים מתועשים כגון פלסטיק וגומי או חומרים טבעיים כגון עץ ומים.

בין מגוון החומרים הללו, עץ הנו אחד החומרים הוותיקים ביותר בתעשייה המודרנית. בשל אופיו, ניתן למחזר אותו בקלות יחסית או לתעל אותו לכדי שימושים אחרים.

כמו בתחומים אחרים בחיים, גם בכל הנוגע אל מיחזור עץ, מספר השימושים ואופני המיחזור תלויים ביד הדמיון וברמת היצירתיות בה ניחנתם.

על מנת שתוכלו ללמוד יותר כיצד ניתן לבצע מיחזור עץ בשגרת היומיום ובתעשייה, ריכזנו לפניכם את הדרכים העיקריות.

שימוש חוזר ברהיטי עץ

מיחזור עץ יכול להיעשות באמצעות מציאת דרכים ואופנים לשימוש חוזר ברהיטי העץ אותם שקלתם לזרוק. אופן התיקון והשימוש החוזר נעשה בהתאם לאופי הנזק והפגם ברהיט. במידה ומדובר בנזק קל יחסית, כגון רגל שבורה או משענת שיצאה מן המקום, ניתן לתקן זאת בקלות.

אם לא ניחנתם בידי זהב, ניתן להעביר את הרהיט אל נגר או איש מקצוע המתמחה בכך.

דרך טובה נוספת לביצוע מיחזור עץ באמצעות שימוש חוזר היא באמצעות תיעול הרהיט לכדי שימוש אחר, השונה מהמטרה המקורית לה הוא נועד. לדוגמא, כיסא עץ שמשענתו יצאה מן המקום ולא ניתן לתקנו, ניתן להפוך אותו למתלה בגדים ייחודי, באמצעות תלייתו אל הקיר כך שהרגליים יוצאות החוצה מן הקיר.

בדומה, ניתן להפוך את מתלה הכובעים הוותיק לכדי מוט לעציצים בגינת הבית או בחצר הבניין.

הכנת ריהוט מעץ משומש

דרך נוספת ליהנות ממיחזור עץ איכותי, היא באמצעות יצירת רהיטים שונים מלוחות עץ משומשים. ניתן להפוך את הלוחות השונים לכדי רהיטים שונים כגון שולחנות, כיסאות וארונות, וליהנות מרהיטים ייחודים, בעלי מגע וינטג'י ואיכות אקולוגית.

ישנן חברות רבות המתמחות בכך והמציעות לציבור הרחב מגוון רב של רהיטים ממוחזרים.

שיחזור ותיקון רהיטים

בתעשיית העץ, ישנם נגרים ובעלי מקצוע המתמחים בשחזור רהיטים. למקצוענים אלו יש ניסיון וידע רבים, המסייעים להם להפוך כל רהיט וותיק שיש לזרוק, לכדי פיסת היסטוריה בעלת ערך כספי רב.

עם זאת, אין צורך להיות משחזרי רהיטים מקצועיים בכדי לבצע מיחזור עץ איכותי.

בכל פינת רחוב, ניתן לראות רהיטי עץ זרוקים שאיבדו חלק כזה או אחר ומחכים למשאית הזבל שתאסוף אותם אל המזבלה העירונית. עם זאת, ניתן להציל רהיטים אלו ולתרום במקצת לאיכות הסביבה. במידה והעץ תקין ואינו מתולע, ניתן לתקן את הפגם, לצבוע אותו ולהשתמש בו בשנית.

במידה ולא, ניתן להיעזר ברהיט לכדי שימושים אחרים או להיעזר בעץ עצמו בתחומים שונים.

העברת עץ למיחזור

ניתן לבצע מיחזור עץ באמצעות העברת חלקי העץ השונים למיחזור. אפשר למחזר את כלל חלקי העץ, החל מן הגזע ועד לצמרת. בזכות מיחזור גזם, הענפים והחלקים הקטנים של העץ, ניתן לחסוך כספים ואנרגיה בתעשייה, במסחר ובחקלאות.

יתר על כן, מיחזור עץ זה מסייע להימנע משריפתו, דבר המשחרר חומרים מסוכנים אל שכבת האוזון.

הפיכת עץ וגזם לכדי מוצרים חדשים

בעת מיחזור עץ, מקצצים את החומר לכדי חתיכות קטנות ביותר, בהתאם לשימושים השונים. באמצעות שבבי עץ בגודל של 2.5 ס"מ לערך ניתן ליצור חיפוי לקרקע, דבר המסייע לתעשיית החקלאות.

כמו כן, ניתן להיעזר בחלקי העץ הקטנים לכדי ריפוד שטחי מחייה של בעלי חיים, העשרת קומפוסט ואפילו ליצור אנרגיה חלופית.

ניתן לראות, אם כן, כי באמצעות מיחזור עץ ניתן לחסוך כסף ואנרגיה יקרי ערך, להעשיר את מראה הבית והגינה, לסייע לתעשיית החקלאות והעיצוב וכמובן, לשמור על איכות הסביבה.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

מיחזור עץ

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!