בנייה ירוקה

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

בנייה ירוקה או בנייה אקולוגית הינה שם כולל לגישה על פיה בתי מגורים ובניינים ציבוריים מתוכננים כך שמרגע התכנון המוקדם של הבניין ועד למגורים קבועים בו, יתקיים בו חסכון באנרגיה, מים וחומרי גלם.

חסכון זה מגולם בשימוש בחומרים ממוחזרים, תכנון חיסכון מירבי באנרגיה, מיחזור מים ועוד. מטרת הבנייה הירוקה הינה לאפשר רמת חיים גבוהה בסביבה בריאה שתומכת בשמירה על איכות הסביבה. בנוסף, גישה זו  מעודדת בקרב דיירי הבתים, אורח חיים המבוסס על שמירה על הסביבה, מיחזור וחסכון באנרגיה.

ניתן ליישם את עקרונות הבנייה הירוקה עם בשיפוץ מבנה קיים, תוספות בניה או בישום תמ"א 38 בחיוזק מבנים קיימים.

בניייה ירוקה מתבצעת במספר שלבים:

מיקום: יש למקם את הבית בהתאם לתנאי השטח כך שיתקיים ניצול טבעי של אור השמש, אוורור טבעי של הבית, שימוש במי נגר עיליים להשקייה באופן טבעי וכו'.

מבנה: מבנהו של הבית צריך לאפשר גם הוא ניצול של אור השמש, אוורור, שמירה על ארגיה.

חומרי בנייה: את הבית יש לבנות מחומרי בניין שיצורם דורש מעט אנרגיה ו/או שהם כוללים חומרים ממוחזרים.  מומלץ להשתמש בחומרי בנייה בעלי תוחלת חיים אורכה ולדאוג לניצול יעילם של החומר להקטנת פסולת הבניין.

איבזור: את הבית יש לאבזר באביזרים חוסכי אנרגיה ומים. מומלץ להתקין מערכות מחזור פסולת ומי ביוב.

עקרונות השיטה הירוקה באים לידי ביטוי במספר אלמנטים:

שמירת אנרגיה בחלל המבנה– כאשר המבנה מקורר או מחומם בהתאם לצורך, יש לשמור על האנרגיה לזמן המירבי על מנת למנוע בזבוז של אנרגיה נוספת למקור חימום/קירור.

שמירה על יחס היקף-שטח של הקירות– הרצון הוא לשמור על יחס היקף- שטח גדול ככל האפשר. לצורך כך יש לצמצמם את שטחי הפתחים במבנה (דלתות וחלונות). היחס הטוב ביותר בין שטח להיקף ניצן באמצעות מבנים עגולים או שצורתם ריבוע.

מבואה– יצירת חיץ בין הפנים לחוץ באמצעות מבואה במופרדת מהחוץ לפנים בשתי דלתות. מבואה זאת מונעת בריחת חום בימי חורף או כניסת חום בימי הקיץ. המבואה צריכה להיות בנויה בפנים הבית, כאשר רק קיר אחד שלה גובל עם החוץ.

חצרות פנימיות– מאפשרות הגדלת שטח הקירות החיצוניים בבית, אך מונעת ישירה של קרני שמש.

בנייה מותאמת לקרינה השמש– יש להתחשב בקרינת השמש לאורך היום בבחירת חומרי בניין לקירות. בישראל קרינת השמש מגיעה מכיוון דרום ולכן את החזיתות הדרומיות יש לתכנן בהתאם.

יישום עקרונות בניה אקולוגית באים לידי ביטוי באופן הבא:

שלד המבנה- שלד המבנה נבנה מחומרים טבעיים שיצורם אינו צורך אנרגיה גבוהה. השלד מתוכנן כך שיתקיים בידוד תרמי של הפנים מן החוץ. (בידוד קירות, מרתף, גג וכו').

מעטפת המבנה- שימוש בחומרים טבעיים, בידוד זכוכית, תכנון חלונות, פתחי אוורור וחללים.

מערכות במבנה-  מערכות למחזור מים, בידוד הצנרת, בקרת אקלים, תאורה חסכונית

גימור המבנה- שימוש בחומרים טבעיים אשר אינם גורמים לאלרגיות, מונעים עובש וטחב.

על אף שהשיטה נתפסת פעמים רבות כשיטת בנייה המיועדת למי שדוגל באדיקות באידיאולוגיה של שמירה על הטבע, חשוב שנבין שלשיטה יתרונות רבים אחרים מעבר לשמירה על הסביבה:

  1. הוצאות התפעול של בניינים הנבנים בשיטה זו הן נמוכות יותר.
  2. סביבת הבית בשיטה זו איכותית יותר ונוחה הרבה יותר.
  3. בתים ירוקים, לאורך הזמן, יזכו לפופולריות גבוהה יותר ויהיו מבוקשים יותר בשוק.

השיטה זוכה לפופולריות גבוהה בעולם כולו, כיום אנשים מפתחים יותר ויותר מודעות סביבתית ובוחרים לבנות את ביתם על פי עיקרון שיטת הבנייה הירוקה. חשוב לזכור, כי על אף העקרונות המנחים, חשוב מאוד להיוועץ עם מומחים בתחום, אשר יעשו את ההתאמה הטובה ביותר בין הצרכים של דיירי הבניין ולבין שמירה על הסביבה.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!