מוצרים, מיחזור, איכות הסביבה

פתיחת שערי טיירק – המפעל החדש למיחזור צמיגים

Posted at פברואר 18, 2010 » By : » Categories : מוצרים,מיחזור,איכות הסביבה » 3 Comments

ביום ג’ האחרון – 16.2.10 חנכו את מפעל מיחזור צמיגים החדש אשר בשומרון. במעמד נכחו גלעד ארדן, השר לאיכות הסביבה, גרשון שומרון, ראש המועצה אזורית השומרון וכן משה מטלון, חבר כנסת מסיעת ישראל ביתנו.

המפעל החדש ממוקם בצפון השומרון, בפארק התעשיות שח”ק, בסמוך למחלף ברקאי שבכביש 6 חוצה ישראל. טיירק הוא כעת המפעל הגדול ביותר בישראל למיחזור צמיגים.

מדי שנה יוצאים מכלל שימוש כ-3,000,000 צמיגים בישראל, כאשר חלק זעום מהם ממוחזרים (שיעור של כ-6%) ואילו השאר נקברים באתרי הטמנת פסולת. כעת, יעניק המפעל מענה למרבית הצמיגים הללו, צפי של מיחזור של כ-80% מתוך מחזור הצמיגים השנתי.

חזון המפעל

הקמת המפעל התבצעה בהשקעה חסרת תקדים של 60,000,000 שקלים והוא יספק, בתור התחלה מקום עבודה לכ-15 אנשים.

פעילות ההמשך המתוכננת למפעל הינה עידוד התעשייה אשר תעסוק בייצור מוצרים מהצמיגים הממוחזרים של חברת טיירק. מוצרים מגומי, טקסטיל וברזל, אשר ישמשו את תחומי התחבורה, בנייה וסלילת כבישים, חקלאות וכן מתקני שעשועים בגנים ציבוריים.

כל המוצרים של חברת טיירק יהיו בעלי תו תקן ירוק.

ברכות ואיחולים

אחד מפועליו המרכזיים של השר גלעד ארדן, מאז כניסתו לתפקיד במשרד לאיכות הסביבה, הינו שימת דגש מרכזי וקידום כל נושא המיחזור בישראל.

השר ארדן בירך על הקמת המפעל במיקומו הספציפי בשומרון ועל היותו חדשני ומהווה דוגמא למפעלים דומים בעולם, אם כי הוא הביע הסתייגות באומרו כי חייב להיות שוק לאותם מוצרי מיחזור שיפיק המפעל – ומהבחינה הזו הוא יפעל בנחישות מטעם המדינה, כיצרנית התשתיות העיקרית, להפעיל ולתחזק את השוק למוצרים וחומרים ממוחזרים.

ראש המועצה האזורית בשומרון התגאה בהקמת המפעל דווקא באזור זה, היכן שמצויים מפעלים ירוקים נוספים וציין כי תושבי השומרון שמים דגש על שמירה על איכות הסביבה.

כזכור, ב-2007 נחקק חוק מיחזור צמיגים, אם כי עד כה לא התאפשר יישומו האמיתי והריאלי. המפעל החדש מעלה את סיכויי ההצלחה לעמוד ביעדי מיחזור הצמיגים אשר נקבעו בחוק.

כולנו תקווה לחזות ביוזמות נוספות מסוג המפעל החדש למיחזור צמיגים טיירק שנחנך השבוע, ולהתקדם צעד נוסף אל עבר סביבה שמורה יותר ועולם נקי יותר.

Comment

 • יעקב

  מאי 21, 2010 at 6:03 am

  ברצוני לדעת אם יש אפשרות לרכוש משתח לאתר משחקים פרטי.

  מה המחיר של משתח כזה?

 • מרים בק

  יולי 25, 2010 at 2:38 am

  שלום רב

  רוצה לבדוק אפשרות קנית משטח גומי ממחזור צמיגים בשטח של 60 מ”ר.
  מעוניינת בנתיני יישום ובהצעת מחיר

  תודה

  מרים בק 052-8850946

 • עמוס תור

  נובמבר 14, 2010 at 10:20 pm

  עם מי אפשר ליצור קשר לאיסוף צמיגים משומשים?

Leave a Comment

עוד בנושא מוצרים, מיחזור, איכות הסביבה
חוק איסוף אריזות – האבא של חוק הפיקדון

בימים אלו שוקד המשרד להגנת הסביבה על הכנת תזכיר לחוק חדש אשר יטיל שינוי משמעותי באופן שבו אנו מתנהלים עם...

סגור