גרינפיס

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

ארגון גרינפיס הינו מבין הארגונים הגדולים והמפורסמים בעולם הנאבקים בדרכים שונות, מגוונות ויצירתיות למען איכות הסביבה. מדובר בארגון עצמאי ובלתי אלים, בעל אמנה ירוקה כלל עולמית הדואגת לקיום הדדי של שוכני הפלנטה – אנשים, חיות וצמחים.

גרינפיס – אני מאמין

גרינפיס הינו ארגון עצמאי ללא מטרות רווח, כלומר שאינו שייך או נתמך על ידי מדינות, ארגונים פוליטיים או תאגידים כלשהם, וגם אינו מוכן לקבל תרומות בעלות אופי פוליטי או מסחרי העלולות לכוון או להצר את פעולותיו, מטרותיו ואמינותו.

לכן גרינפיס נתמך על ידי קרנות מטעם תומכים עצמאיים. הארגון חרט על דיגלו פעולה אקטיבית בלתי אלימה, ללא שייכות לאג'נדה פוליטית או מדינית, מתוך תפיסה וראייה כלל עולמית וניסיון ליצור שיתוף פעולה בין מדינות לקידום נושאי איכות הסביבה הגלובאליים.

גרינפיס – רקע

ארגון גרינפיס החל לפעול בתחילת שנות השבעים בקנדה. החשיפה הגדולה הראשונה של הארגון הייתה בשנת שבעים ואחת, כאשר סירה עם עיתונאים ופעילים מתנדבים הפליגה לאמצ'יטקה שבצפון אלסקה, במטרה לשמש עדות חיה ולא אלימה לניסויים אטומים תת קרקעיים שממשלת ארה"ב ערכה באזור.

כיום יש לגרינפיס מעל לארבעים סניפים בכל העולם, והארגון משפיע רבות על עיצוב דעת הקהל העולמית ויצירת שינויים סביבתיים רבים, ביניהם הגנה על לווייתנים ואיסור ציד, תפיסה כלל עולמית לגבי דייג מושכל באוקיינוסים, איסור על העברת פסולת גרעינית למדינות עולם שלישי או השלכתה למצולות, הפסקת ניסויים בנשק אטומי ועוד.

הנושאים הציבוריים בהם עוסק גרינפיס

גרינפיס מקדם מגוון גדול של תחומים ציבוריים וסביבתיים כלל עולמיים ומקומיים, כגון הקטנת צריכת דלקים פוסיליים, מעבר לשימוש באנרגיות נקיות וירוקות שפחות מזהמות ומזיקות לסביבה, ושמירה והגנה על כלל הטבע שעל פני כדור הארץ תוך התמקדות באוקיינוסים וביערות ענק.

בגרינפיס גם מנהלים מאבקים עזים כנגד גורמים מזהמים ומסוכנים לכדור הארץ, כמו פסולת כימית ופסולת רדיואקטיבית, ומתנגדים להחדרת אורגניזמים שעברו שינויים גנטיים אל הטבע. בנוסף, בגרינפיס פועלים בצורה אקטיבית לפירוק הנשק האטומי ומאמינים במסחר הגון שאינו פוגע בסביבה.

גרינפיס בישראל

ארגון גרינפיס פועל בישראל כחלק מארגון גרינפיס הים תיכוני החל משנת 1996, וכולל גם את טורקיה ולבנון. כיום ישנם בארץ קרוב לחמישה עשר אלף תומכים בארגון. בשנת 1998 התנהל אחד הקמפיינים החשובים של גרינפיס בישראל ובים התיכון, שמטרתו הייתה לקדם את חשיבות השימוש במקורות אנרגיה חילופיים וירוקים.

בנוסף לכך, גרינפיס ישראל מתמקד גם במאבק בבעיות זיהום מקורות המים, הים והאוויר, וטיפול בפסולת שפכים ורעלים באזורנו. בין מאבקיו בישראל ידועים במיוחד המאבק כנגד פתיחת תחנת כוח הפועלת על פחם באשקלון (למידע נוסף ר' "מעבר לייצור חשמל מגז"), והפסקת שפיכת רעלים לנחל הקישון על ידי מפעלים במפרץ חיפה.

סיפורי הצלחה של גרינפיס בשנת 2010

לגרינפיס שורה ארוכה של הצלחות לכל אורך השנים. בשנת 2010 השפיע הארגון רבות וקידם נושאים סביבתיים כדוגמת עבודה משותפת ביחד עם שבט הסאמי, שלאחר שמונה שנות מאבק הצילה עשרות אלפי דונמים של יער בפינלנד מהשמדה, והשגת התחייבות ממאות חברות להפסיק לייצר עד שנת 2012 מוצרי קירור עם הגז HFC המסכן את האקלים.

בנוסף לכך, באירופה נאסר לסחור בעצים שנכרתו שלא כחוק, רוסיה מפסיקה לרכוש פסולת גרעינית צרפת, בקנדה הוכרז יער עתיק כשמורת טבע, חברת נסטלה הפסיקה להשתמש בשמן דקלים המיוצר ביערות הגשם באינדונזיה, ובאנגליה בוטלו תוכניות לבניית מסלול נחיתה נוסף בשדה התעופה היתרו .

ארגון גרינפיס תרם ותורם רבות ליצירת שינוי מהותי בעולם. מפליא לראות כיצד הארגון שהחל כתופעת שוליים של תימהונים לכאורה, המנסים להציל כמה לווייתנים, הפך עם השנים לנושא הדגל של המהפכה הירוקה בעולם כולו.

לאתר של ארגון גרינפיס לחצו כאן

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!