איכות הסביבה

מיחזור רהיטים

Posted at ינואר 20, 2013 » By : » Categories : איכות הסביבה » 0 Comment

בשנים האחרונות, חשיבותו של המיחזור תופסת תאוצה ומתעצמת מדי יום ויום. חשיבותו הרבה חדרה אל תודעת הציבור והממשלות, ועצם תרומתו לשמירה על איכות הסביבה והחיים בכלל, גרמה לפיתוחן של דרכי מיחזור רבות מספור. כיום, ניתן למחזר חומרים רבים, החל מנייר ועד לגומי. בין היתר, ניתן לבצע גם מיחזור רהיטים.

המאה ה-21 ידועה בשפע שהיא מציעה בכל התחומים. אמנם המשבר הכלכלי שאירע לפני מספר שנים, עדיין מראה את אותותיו, אבל עדיין מערכות ריהוט רבות מוחלפות ונקנות בכל רחבי העולם. דבר זה גורם לרהיטים רבים להישלח אל האשפה, להצטבר ולזהם את הסביבה. בכדי למגר את התופעה הזו ולהפחית את כמויות הרהיטים הנזרקים מדי יום, נוצרו דרכי מיחזור רהיטים רבות. במאמר זה ננסה לשפוך אור אודות אחדות מדרכים מועילות אלו.

מדוע מיחזור רהיטים כל כך חשוב?

מעבר למגוון היתרונות המהותיים של מיחזור רהיטים, מיחזור זה מאפשר ומציע שני יתרונות עיקריים. ראשית, כמוזכר מעלה, הוא מאפשר לצמצם באופן ניכר את כמויות האשפה בכלל ואת כמויות הרהיטים הנזרקים בפרט. דבר זה מאפשר לחסוך מקום יקר על כדור הארץ, לחסוך אנרגיה בשריפת האשפה והטמנתה ולמנוע זיהום במשאבי הטבע היקרים לנו.

שנית, באמצעות מיחזור רהיטים ניתן לא רק לחסוך אנרגיה, מקום וזיהום, אלא גם כסף. על ידי מיחזור רהיטים, ניתן להשתמש שוב באותם רהיטים, להאריך את חייהם ולמצוא להם שימושים אחרים. מעבר לכך, ניתן לפרק את הרהיטים שנזרקו, לעבד את החומרים מהם הם עשויים ולייצר מהם מוצרים וחומרים אחרים.

שימוש חוזר ברהיט

אחת מדרכי מיחזור רהיטים הקיימות כיום היא שימוש חוזר ברהיט. ניתן לעשות זאת באמצעות הארכת חייו, שמירה קפדנית על איכותו וניקוי לכלוכים שבעבר נחשבו לבלתי מתנקים. בהתאם לסוג הרהיט, ניתן לתקן את הרגליים והמשענת או להטליא את הריפוד והמילוי. בכך, ניתן להעניק לו חיים נוספים, ואף לשדרג את מראה הבית כולו, מבלי לזרוק את הרהיט לזבל.

כמו כן, ניתן להפוך את מטרת הרהיט המקורית למטרת ריהוט אחרת, בהתאם להעדפות ולצרכים. לדוגמא, את הכיסא השבור ניתן להפוך לשולחן קטן בפינת החדר, את המנורה המקולקלת ניתן להפוך למתלה בגדים ואת הספה הבלויה ניתן להפוך למיטה מלכותית לחיית המחמד.

תיקון רהיטים ישנים

אופנת הווינטג’ חודרת אט אט מן המסלולים וחנויות הבגדים גם אל מערכות הריהוט. חנויות רהיטים רבות מוכרות רהיטים איכותיים במראה של פעם, ונוקבות בסכומי עתק עבור כל יחידה. עם זאת, ניתן לקבל את אותו מראה ווינטג’י גם מרהיט ישן שמוצאים ברחוב.

בכל יום ויום, נזרקים אל הרחוב אלפי רהיטים. חלקם יצאו מכלל שימוש ועשויים עץ רקוב ומתולע. עם זאת, רהיטים רבים אחרים, יכולים לשדרג את מראה הדירה כולה ולהעניק לה מגע ייחודי יותר. חלק מן הרהיטים דורשים תיקון ושיחזור, כאשר ניתן לעשות זאת בסיוע של נגר או רפד, או בכוחות עצמכם, במידה ואתם יודעים כיצד לעשות זאת.

מעבר לכך, ניתן לאמץ מן הרחוב גם רהיטים מודרניים, לצבוע ולשנות אותם לכדי המראה המועדף עליכם, בהתאם לסגנון הכללי של הדירה. בזכות כך, לא רק שתצילו רהיט מן האשפה, אלא גם תתרמו באופן משמעותי אל הסביבה כולה.

מיחזור חומרי הרהיטים

ניתן לבצע מיחזור רהיטים גם באמצעות פירוק החומרים מהם הם עשויים ויצירת חומרי גלם או מוצרים אחרים. כל אחד מן החומרים והרהיטים מועברים אל מפעל המיחזור בהתאם לחומר ולסוג. לדוגמא, רהיטי פלסטיק מועברים אל מפעל מיחזור פלסטיק, בו הם מקוצצים, נגרסים ומעובדים לכדי חומרי גלם או מוצרי פלסטיק אחרים.

Leave a Comment

עוד בנושא איכות הסביבה
מהו מיחזור דיו?

בתחום ההדפסה, הדיו עבור מדפסות הזרקת דיו הוא רכיב יקר יחסית, כאשר במקרים רבים סט שלם של דיו למדפסת עולה...

סגור