מיחזור חיתולים

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

כיום, חשיבות המיחזור מקבלת משקל נכבד בכל תחומי החיים. עצם העובדה כי הפסולת המצטברת על פני כדור הארץ גורמת לנזק רב לסביבה, לאוויר ולאדם עצמו, גרמו לפיתוח דרכי מיחזור רבות. פיתוחים אחרונים וחקיקות חדשות גרמו לכך שהציבור הרחב יכול לבצע מיחזור פלסטיק, עץ, נייר, זכוכית, גומי ואפילו מיחזור חיתולים.

כל הורה יודע כי חיתולים הנם אחד המוצרים המזהמים ביותר הקיימים כיום. אם תינוק אחד מלכלכך מאות, אם לא אלפי, חיתולים בשנה, אז חישבו כמה חיתולים גודשים את מתחמי האשפה הארציים. למעשה, במתחמי האשפה השונים, כגון החירייה שלנו, "מככבים" בעיקר חיתולים מתוך כלל האשפה, ומפארים כל חלקה פנויה. באמצעות מיחזור חיתולים תופעה זו יכולה להפוך לנחלת העבר.

חיתולים חד פעמיים – הקש על גב הגמל

בשנים עברו, אימהות צעירות נהגו להשתמש בחיתולי בד רב פעמיים ולכבס אותם לאחר שלוכלכו. עם זאת, העידן המודרני הביא עמו המצאה חשובה – חיתולים חד פעמיים. המצאה זו שיפרה באופן משמעותי את אורח החיים והקלה על הורים רבים את הדאגה לילדיהם הקטנים. הזמן והאנרגיה שנחסכו בניקיון החיתולים, הושקעו באלמנטים חשובים אחרים.

עם זאת, כעת, בשנות האלפיים, אנו רואים את התוצאות של אותו חיסכון חיוני. כמו שמם, חיתולים חד פעמיים נזרקים לאחר שימוש אחד בלבד. בנוסף, חיתולים אלו עשויים מחומרים שאינם מתכלים, ועל כן נשארים במתחמי האשפה הארצית לאורך שנים על גבי שנים. למעשה, סביר כי יעברו 50-100 שנים עד שחיתולים אלו יתכלו לגמרי. בינתיים, הם מזהמים את הסביבה ותופסים מקום יקר על פני כדור הארץ.

מסיבות אלו, פותחו מגוון דרכים נהדרות למיגור תופעת ריבוי החיתולים החד פעמיים במתחמי האשפה. חלקן מציעות מיחזור חיתולים ושימוש החומרים מהם עשויים למען תחומים אחרים בתעשייה וביומיום. דרכים אחרות מאפשרות שימוש בחיתולים מחומרים אחרים מאלו המוכרים בדרך כלל.

מיחזור חיתולים בעולם

חיתולים חד פעמיים והצטברותם במתחמי האשפה הנה בעיה עולמית, ולא רק בישראל. בעולם כולו כבר החלו לפתח דרכי מיחזור חיתולים ייחודיות. בבריטניה, לדוגמא, נפתחו חמישה מפעלי מיחזור חיתולים, אליהם מועברים החיתולים המשומשים ממוסדות ילדים ומבתי אבות.

את החיתולים הללו מפרקים ומעבדים לכדי חומרים המסייעים לייצור חומרים לאיטום גגות, מוצרי פלסטיק וקסדות אופניים. מן החיתולים עצמם, אגב, ממצים גז מתאן, המסייע באופן משמעותי לתחומי הדלק והאנרגיה של בריטניה.

מיחזור חיתולים בארץ

באופן יחסי לעולם כולו, מיחזור חתולים בארץ נמצא עדיין בחיתוליו. אמנם פותחו פיילוטים אחדים להקמת מפעלים דומים עבור מיחזור חיתולים וליצירת דרכים מיוחדות להפרדת הפסולת וניתובן למתחמים המיועדים לכך. עם זאת, עיקר מיגור הצטברות החיתולים המשומשים נעשה באמצעות שימוש בחיתולים מחומרים מתכלים או בחיתולים רב פעמיים.

חיתולים מתכלים

לאחרונה, השימוש בחיתולים מתכלים נעשה נפוץ אצל הורים רבים. כמו השקיות המתכלות, גם חיתולים אלו עשויים מחומרים המתכלים בקלות, אך עדיין עושים את העבודה אליה הם נוצרו ומכילים בצורה בטוחה ובריאותית את הצרכים השונים של הפעוטות. בסיום השימוש, חיתולים אלו מועברים אל פחי האשפה ומשם אל מתחמי האשפה העירוניים והארציים. שם, הם מתכלים בקלות ובמהירות.

חיתולים מבד – רטרו אורגני

כמו אופנת הווינטג', המעטרת את המסלולים והרחובות, גם חיתולי בד נהפכו לאופנה האחרונה. אימהות רבות החלו לאמץ  את דרכי העבר ולחתל את ילדיהן בחיתולים מבד. מעבר ליתרונות הסביבתיים של חיתולים אלו, הם גם שומרים על עורם של הפעוטות ואינם גורמים לפריחה ולגירודים, כמו החיתולים החד פעמיים. החיסרון העיקרי בחיתולים מבד הוא שיש לנקות את הצרכים ולכבס את החיתולים, במקום לזרוק ישר אל הפח.

להצערת מחיר אטרקטיבית צרו איתנו קשר

לוגו המרכז למיחזור

המרכז למיחזור

מחפשים חברה אמינה ומקצועית לטיפול בפסולת וגרוטאות מתכת שלכם? הגעתם למקום הנכון! אנו החברה המובילה בישראל לפינוי מתכות, פירוק ומחזור. השירותים שלנו כוללים קניית גרוטאות ברזל, גרוטאות אלומיניום, גרוטאות נחושת ומתכות נלוות אחרות במחיר הטוב ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדרכה מושלמת לפינוי פסולת לאחר שיפוץ

לאחר סיום פרויקט שיפוץ, אחת המשימות המרכזיות היא פינוי פסולת נכון. תהליך זה כולל פינוי פסולת, חומרים ישנים וכל פריט לא רצוי אחר מאתר השיפוץ. פינוי אשפה יעיל לא רק מסייע בשמירה על מרחב עבודה נקי ומאורגן אלא גם תורם לקיימות סביבתית.

לקריאת המאמר »

מדוע מיחזור הוא חיוני לקיימות ושימור מאגרי מים

מים הם משאב נדיר, ושימורם הפך בראש סדר העדיפויות ברחבי העולם. בישראל, מדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, יש חשיבות עליונה לשמירה על מאגרי המים. מיחזור מים הופיע כאסטרטגיה חיונית לשמירה על אספקת מים בת קיימא לאומה. באמצעות יישום טכנולוגיות חדשניות ושיטות ניהול אפקטיביות, למיחזור תפקיד חיוני בהבטחת אורך החיים והיעילות של מאגרי המים.

לקריאת המאמר »

נוהלי הריסה וניהול פסולת

בעולם של היום, שבו הדאגות הסביבתיות עומדות בראש דיונים רבים, חיוני לתת עדיפות לשיטות קיימא בכל התעשיות. להריסת מבנים ולניהול הפסולת הנוצרת במהלך התהליך יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה. על ידי יישום נוהלי הריסה וניהול פסולת בר קיימא, נוכל להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולתרום לעתיד ירוק יותר.

לקריאת המאמר »

המדריך האולטימטיבי לבחירת חברת ניקיון משרדים הטובה ביותר

בכל הנוגע לשמירה על שטח משרד נקי ומאורגן, שכירת חברת ניקיון משרדים מקצועית היא חיונית. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית, אלא גם חוסך זמן ומאמץ לעובדים שיכולים להתמקד במשימות שלהם מבלי לדאוג לניקיון. עם זאת, עם מספר רב של חברות ניקיון בשוק, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבור המשרד שלכם? מדריך מקיף זה ידריך אותך דרך הגורמים המכריעים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

לקריאת המאמר »

10 טיפים לשמירה על המשרד שלך נקי – חברת ניקיון משרדים פרמייר בפתח תקווה חושפת הכל

בכל הנוגע לשמירה על משרד נקי ומאורגן, אין למי לפנות יותר מאשר חברת ניקיון משרדים המובילה של פתח תקווה. עם שנים של ניסיון וצוות של אנשי מקצוע מסור, יש לנו את המומחיות להבטיח שסביבת העבודה שלך תהיה תמיד נקייה ונוצצת. במאמר זה, נשתף אתכם ב-10 טיפים חיוניים שיעזרו לכם לשמור על המשרד שלכם במצב 

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!