מיחזור, מיחזור אשפה

אפליקציית מיחזורית – עוזרת לכם למחזר

Posted at ינואר 23, 2013 » By : » Categories : מיחזור,מיחזור אשפה » 0 Comment

ככל שחולפות השנים, הופך נושא המיחזור למרכזי יותר ויותר בחיים שלנו. אחרי הכול, הנזקים שאנו מחוללים לסביבה נותנים את אותותיהם הרבים מדי שנה, והרצון של כולנו הוא לחיות בעולם ירוק הרבה יותר. הבעיה היא שלעיתים, הכוונה הטובה לא מספיקה. כך, כאשר אנו לא יודעים היכן נמצא פח המיחזור הקרוב, לא נשקיע שעות בחיפושים. פשוט נשליך את האשפה לפח “רגיל”.

אפליקציה חדשה בשם “מיחזורית” באה לשים סוף לתרחישים מסוג זה, וזאת באמצעות יידוע המשתמש על פחי המיחזור הקרובים ביותר אליו. המדובר הוא באפליקציה שפותחה על ידי ZebraApps, והיא זמינה – כרגע עבור מכשירי אייפון בלבד- תמורת מחיר של 3.9 ש”ח. האם המחיר שווה את ההורדה? לא מעט אנשים יגידו שכן.

שימושי האפליקציה השונים

בכל עיר קיימים מספר פחי מיחזור, המחולקים לרוב על פי טיב הפריטים שאמורים להיכנס לתוכם. אפליקציית מיחזורית, ברמה הכללית, נועדה לכוון את המשתמש אל אלה: על סמך מיקום ה-GPS  של הטלפון החכם שלו, היא למעשה תציג את כל אותם פחים הסמוכים אליו, וכן תמיין אותם על פי המרחק – מהקרוב לרחוק ביותר.

אולם, יש לזכור כי ההתאמה לפח המיחזור חשובה כאן לא פחות. לצורך זה, כוללת האפליקציה ממשק נוח, שבו המשתמש גורר, טרם הצגת פחי המיחזור, את אייקון המיחזור ל”פח” הוירטואלי המתאים לו ביותר. רשימת הפריטים כוללת, בין השאר, בקבוקים, פחיות, פסולת נייר, בגדים, בטריות, קרטונים, מתכות, ואפילו מכוניות ישנות.

נקודה חשובה שראוי לתת עליה את הדעת היא שנכון לעכשיו, רשימה זו כוללת, אך ורק, את תל אביב. בעתיד אמור להיות השירות מורחב גם לערים נוספות בישראל, ואולי אפילו לכל מקום בה.

כך הניווט נעשה יותר נוח

לא ניתן לדבר על איתור מקומות באמצעות הטלפון החכם מבלי להתייחס ליכולות הניווט של המשתמש. בהקשר הזה, אפליקציית מיחזורית מבצעת עבודה לא רעה בכלל: לגבי פח המיחזור הנבחר, היא תציג הוראות הגעה מדויקות, כך שלא ניתן יהיה ללכת לאיבוד.

התצוגה נעשית על ידי מפה, שיכולה לכלול תצוגה רגילה, תצוגת לווין או שילוב של שתיהן.

עולם המיחזור בכף ידך

בנוסף על הבאת המשתמש לפחי המיחזור הקרובים לו ביותר, מעניקה אפליקציית מיחזורית מידע חשוב על נושא המיחזור בכלל. בין השאר, ניתן למצוא שם מידע בנושאים חשובים הנוגעים למיחזור, לרבות ימי איסוף האשפה או הגזם בכל עיר.

כמו כן, מאפשרת האפליקציה למשתמשים ללמוד, למשל, על כל סוגי המתכות שהם יכולים למחזר, מציגה מידע על גריטת מכוניות ישנות וכן הלאה.

יתרונות האפליקציה

אפליקציית מיחזורית, אם כן, יכולה להיות שימושית מאד במצבים מסוימים. חשבו, למשל, על ממחזרים כפייתיים שאינם יודעים היכן פח המיחזור הקרוב ביותר למיקומם, או לחילופין על אירועים אשר טומנים בחובם אשפה רבה, ושנדרש לפנות בהקדם האפשרי – רצוי לפחי המיחזור. היא נוחה לתפעול, מהירה, ויכולה לסייע לנו לשמור על הסביבה.

Leave a Comment

עוד בנושא מיחזור, מיחזור אשפה
מיחזור חיתולים

כיום, חשיבות המיחזור מקבלת משקל נכבד בכל תחומי החיים. עצם העובדה כי הפסולת המצטברת על פני כדור הארץ גורמת לנזק...

סגור